Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat...........adoptie(43)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara fetelor, vin si eu la "raport". Aseara am vazut fetita si am stat mai bine de 2 ore. Asistentul maternal este o draguta si ne-a spus ca o putem vedea cand vrem noi, cu un tel inainte ca sa fie acasa. Initial, timp de 2-3 min fetita era tare nedumerita de noi. Dar cand am intrat in casa s-a dus glont la geanta mea si eu i-am intins papusica pe care i-am luat-o si apoi stupoare..... tinea papusa intr-o mana si cu cealalta manuta m-a prins pe mine si m-a luat la plimbare si ne-am oprit direct in dormitor de parca stia ca patutul ei va fi la noi in camera. Initial nici nu s-a uitat la tati, dar a "mituit-o" si i-a dat tel lui, si apoi sa te tii joaca. La un mom dat i-am lasat singurei in camera timp de 20 de min si s-au jucat si au chicotit de mama focului. Nu aveti idee cat m-a impresionat sa vad cat de repede s-a atasat de ea si a fost un soc cand am realizat ce mult seamana cu sotul meu: are tenul mai masliniu, parul, ochii, genele si sprancenele lui si poti jura ca este fetita lui. Sa il fi vazut ce mandru era cand mi-a spus "ai vazut cum seamana cu mine?". Cand am plecat Alexandra, caci asa ne cheama si facem 1 anisor pe 25 noiembrie, s-a incruntat la noi de parca zicea "pai ce faceti, pe mine nu ma luati cu voi?" si apoi, fara sa ii spuna nimeni ne-a facut "pa-pa" de am cazut pe spate definitiv. Am facut ceva pozici cu micuta, si mama a pus una pe ecranul telefonului si sor-mea la fel (si spune la toata lumea ca vom avea o fetita si le arata pozele). Maine mergem sa "dam piept" cu socrii si sper sa fie bine. Cam asta ar fi rezumatul la tot ce s-a petrecut ieri, iar azi am continuat mutarile in casa si suntem pe sfarsite cu amenajatul. Pupici si week-end placut PS Am pus cateva pozici in album, dar la statut apare ca nu sunt inca aprobate. Daca reusiti sa le vedeti, astept impresii catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am ai scris de muuuult timp pe forum; dar am citit mesajele voastre in tot acest timp; david, baietelul nostru drag, are acum 3 ani si e viata noastra;ne-am gindit sa ne marim familia si sa apara si o surioara...saptamina trecuta am vizitat o papusica de un anisor (nascuta in aceeasi zi cu baietelul nostru, frumoasa coincidenta, nu?); noi spunem ca ea este fetita noastra mult visata si asteptata, doar ca trebuie sa i se clarifice situatia; mamici care aveti 2 ingerasi adoptati(liliana, te rog sa ma ajuti cu sfaturi, cum ati pregatit copilasii pentru un alt fratior?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Catty eu nu ti-am vazut pozele dar din "raportul" tau am inteles ca te-ai indragostit.Felicitari esti MAMICA!Visul tau a devenit realitate cu Alexandra[pup] Mami de Razvan(07 martie 2004) Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gulser,felicitari pt noul tau statut.Se pare ca am devenit mamici cam in aceeasi perioada.Noi inca nu avem hotararea judecatoreasca dar important este ca suntem impreuna.[pup]pt Nicol,sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea. Oanamagda[cool].Si mie mi-ar placea sa am 2 copilasi. CoanaMare[flo][flo][flo] Catty,am vazut poza Alexandrei e o frumusica si ma bucur pt tine. Ioanaalica,m-a distrat mult poza ta.Sunt foarte simpatci"tovarasii"mai ales ca se uita in directii diferite si sunt tare preocupati de ceea ce vad.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nico, de o saptamana tot vreau sa vorbim si nu reusesc. Sapt. trecuta nu m-am simtit prea bine, m-a incercat un inceput de raceala si vad ca azi Lali a inceput sa stranute. I-am dat ceva pt. imunitate si sper sa scapam mai usor. In rest suntem bine, are doi dinti si doua maselute, merge toata ziua tinuta de manute (vai de spatele meu), daca reusesc sa o pacalesc sa se aseze un pic nu trec 5 minute si zice "mama hopa". Nu se joaca singura, trebuie sa fie cineva langa ea sa-i imbrace/dezbrace papusile, sa-i plimbe masinutele, sa-i deseneze, asa ca prestam de zor activitati distractive [hop] Pupici si de la noi [pup] Mami de Lali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari tuturor mamicutelor care si-au gasit copilasii. Daca vreti sa fac modificari in listuta trageti-ma de maneca. Oanamagda, inainte sa-l cunoastem noi pe David al nostru, am tot tatonat terenul cu Laura, o intrebam daca-si doreste un fratior, apoi i-am povestit de unde-l luam(pt. ca ea credea ca e un magazin de fratiori, avea vreo 4 ani). Dupa ce ne-am lamurit ca vrea si e ok. cu ideea, a aprut si David, am fost impreuna, l-a vazut l-a placut, toate bune si frumoase pana l-am adus acasa si scurt timp dupa aceea. Cand insa s-a dumirit ca e mai mult decat un omulet caraitor, ca toata lumea se invarte in jurul lui pt ca e mai mic, are tot felul de nevoi si nu stie sa spuna ce vrea, a inceput sa-si reconsidere atitudinea. A inceput sa fie geloasa, sa ne ceara sa-l ducem inapoi de unde l-am luat ca ei nu-i mai trebuie fratior, sa spuna ca mai bine nu ar fi zis ca vrea fratior si era singura si tot asa. N-a fost simplu, orice dovada de iubire nu mai valora nimic daca i se parea ca primeste el mai multa atentie. Acum, de cand au crescut si comunica, lucrurile s-au schimbat, se joaca impreuna, se-nteleg, se iubesc insa clar ca exista si momente cand se cearta si se-mbrancesc prin casa, se parasc ca ba unul, ba celalalt a facut nu stiu ce. De altfel eu imi amintesc ca eram la fel cu frate-meu si intre noi n-a fost decat 1 an jumate diferenta. In general ii las sa-si clarifice neantelegerile dar daca mi se pare ca lucrurile pot lua o intorsatura mai putin placuta, intervin. Bineanteles ca depinde si de copil, Laura a fost intotdeana mai independenta, fetita-baietoi, f. posesiva cu lucrurile ei si teribil de tenace cand vrea ceva, nu conteaza in ce mod, trebuie sa obtina, David in schimb, e f. mamos, mult mai generos, mai putin incapatanat dar mult mai neastamparat. Ea, desi pozeaza uneori in sora dura si nepasatoare, daca pleaca de-acasa pt. cateva zile(in tabara de pilda) ma-ntreaba intotdeauna "crezi ca lui David i-a fost dor de mine?" sau "crezi ca David o sa ma pupe si-o sa se bucure cand ajung acasa?". Asa ca, ce sa-ti spun? desi nu e intotdeauna simplu, e tare frumos cu doi. La voi poate o sa fie mai liniste ca David o sa fie mai mare si o sa fie mai grijuliu cu surioara, astept sa ne povestesti. Am poze mai noi in semnatura cu puii mei. [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki"]Pozele noastre[/url] [url="http://community.webshots.com/user/liliana_csaki"]Poze noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki2"]poze nou-noute[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...