Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat...........adoptie(43)


Recommended Posts

sara, si 'ioanaalica' e bine...[:-)))] felicitari fetelor care sunt pe cale sa-si aduca puii acasa ![bum] ... si fetelor care vor sa aduca fratiori puilor lor![floare3][floare3][floare3] liliana, am finalizat de ceva timp adoptia, in iunie am avut 'infatisarea' finala la tribunal, iar prin august (sau septembrie - stau prost cu memoria) am avut si certificatul cel nou, asa ca poti sa ne treci si pe noi pe lista de finalisti. ioana, mama lui Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata dragele mele, Imi cei scuze ca nu am mai apucat sa intru, dar a fost o sapt fffffffff agitata. Ieri am rupt turta micutei noastre si astazi cand facem 1 anisor o sa o aducem acasa sa o sarbatorim. Ieri m-am lasat maternala sa ii dau sa pape si sa o adorm. La un mom dat, cand incercam sa adormim si o tineam in brate, a spus "mama" si s-a uitat in ochii mei in timpul asta. M-am topit toata cand am auzit-o pt ca nimeni nu i-a spus sa faca ceva si eram doar noi doua in camera. Nici nu stiti cat de linistita ma simt acum. Nu ma mai gandesc la altceva, desi azi sunt un picut agitata pt ca o va cunoaste toata familie. Zilele astea sper sa am timp sa mai pun pozici in albun. Pupici si o duminica linistita catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catty, sa va traiasca fetita, sa va bucure toata viata ! Trebuie sa fii o fericita ca ti-ai gasit copilasul cu situatia clara, eu am de dus in continuare o lupta nedreapta cu sistemul,sistem care a blocat un copil nevinovat intr-o stare provizorie, care dureaza de 2 ani ![bang] carry
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de urari fetelor. Sa dea DD sa va gasiti si voi curand ingerasii. Pitica mea de duminica imi spune "Mam" si asa ma striga cand vrea ceva, chiar si atunci cand e in brate la tati. Familia mea e incantata de micuta si toata lumea ne suna seara sa vada ce vesti mai avem. Si in ultimele 3 zile ne-au iesit 2 dintisori, asa ca acum avem 3. [il] Vineri incepem cursurile alea la DPC si azi e posibil sa vina si sa ne faca prima vizita acasa. Am niste emotii de zile mari. Speram insa ca totul sa iasa bine si daca vrea DD de Craciun sa fim cu totii acasa. Sper sa aiba logica tot ce spun, si sa nu credeti ca m-am dilit de tot, dar e pt prima data de luni de zile cand rad si am credinta in ziua de maine. Pupici tuturor si succes catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catty...felicitari pt micutza voastra![bis]...pt turta...pt faptul ca s-a rezolvat asa repede pana acuma si va doresc ca si restul sa mearga struna si aveti fetitza acasa cat mai repede! Ma bucur ca familia ta e incantata pt voi si ca toate merg bine... Cat privesc vizitele acasa si cursurile de la DPC...nu ai de ce sa ai emotii... Abia astept sa ma "dilesc" si eu asa..[olala] Succes in continuare! [pup] anda[bis] "daca dragoste nu e...nimic nu e"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am scapat azi si de vizita celor de la DPC care a durat vreo 20 de min. Vineri incep cursurile si se fac cca 9 ore sa terminam tot ce e de predat o data. Intre timp insa am fost anuntati ca in cca 2 sapt ne iese atestatul, dar ca mai sunt pasi de facut, inclusiv vizitele "legale" si tot felul de cereri la DPC si instanta pt incredintarea in vederea adoptiei si ca in 2 luni avem sanse sa fie copilul acaaa. M-a terminat treaba asta pt ca eu speram ca macar de Craciun sa ne-o dea 2 zile. Om vedea ce va fi. In seara asta am fost la pitica si era tare maraita pt ca mai da un dintisor, asa ca am stat mai putin ca de obicei, adica doar vreo 2 ore. Mai mergem vineri pt ca e ziua ei de nume. Pupici tuturor si spor la acte si la gasit ingerasul dorit catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...