Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat...........adoptie(43)


Recommended Posts

Fetele, stiti cumva , putem adopta si din alte judete, ca as fi dorit sa iau un copil din alta zona, nu din zona mea.Si, cred ca e ideal sa fie nou/nascut, nu? Mi/am propus sa mai incerc in vara un FIV, ca acum nu mai avem banuti, si dupa, o sa infiez, chiar daca o sa reusesc sa am copilul meu biologic, tot vreau sa infiez unul. lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diciu cum a decurs intalnirea? Lorelai puteti gasi copil si in alte judete totul e sa aveti atestat.Succes la fiv. Tzuni ce mai face Sara Maria?Ai rezolvat cu CIC-ul? Mami de Razvan(07 martie 2004) Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asi [flo]...intrunirea a decurs f bine...si a fost ultima pana la atestat.... Mami Flori[flo]....multumim si asteptam poze cu fetitza...cei de la DPC 6...nu ne-au zis nimic inca...decat ca va fi f greu si sa avem muuulta rabdare... anda[bis] "daca dragoste nu e...nimic nu e"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragele mele, Dupa un maraton de 2 zile am strans toate actele. Maine mai luam certificatul medical incheiat la polictilica pt ca azi nu era directorul si cazierul sotului si pana la ora 12 ducem toate actele la DPC. Sper sa fie totul bine si sa ne obtinem atestatul spre sf lui decembrie. ANDRADA, fruntea sus iubito. Sigur aparea un bb,vei vedea. Nu trebuie sa iti pierzi speranta si credinta DICIU, cum a decurs ultima vizita de la DPC? Sper ca a fost sotul ok. TZUNI, ce face micuta? Cred ca esti foarte fericita. LORELAI, daca imi permiti sa iti dau un sfat, in locul tau nu as mai incerca. Am facut toate fetele de aici tot ce e omeneste posibil pt a avea un bb al nostru, dar gandind acum totul la rece nu cred ca merita SA NE DISTRUGEM fizic si psihic cu atata chin. Eu una sunt mult mai linistita acum si am forta sa imi fac planuri si sa ma gandesc la viitor. Nici macar nu am plans cand luni au venit uratii. Nici mie nu mi-a venit sa cred cat de calma am fost. Iti doresc insa ca FIV-ul de la anul sa fie cu noroc. Pupici tuturor catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORELAI, nu este nici o confuzie. Am trecut de la aspirante la IA, apoi la sarcini pierdute si acum ne intalnim la adoptie. Nu vreau sa te superi pe mine, dar sincer eu una nu as mai suporta sa mai trec inca o data prin durerea unei pierderi de sarcina, ca si asa am 3 la numar anul asta, si ma simt tare linistita acum cand ma gandesc la adoptie. Pupici tuturor catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by catty Am facut toate fetele de aici tot ce e omeneste posibil pt a avea un bb al nostru
fetelor, daca mi se permite... am o mare mare rugaminte la voi. aveti putina grija la exprimare. va rog mult. ma racaie rau de tot la urechi (si nu numai) cand aud o (viitoare) mamica adoptiva spunand asa ceva... prea multa lume mi'a zis chestii de genul "o sa'l iubesti ca si cum ar fi al tau", sau "cresti un copil care nu'i al tau", si multe alte exprimari de genul asta.. incat am ajuns alergica ! da' a' cui mama zmeilor e fii'mea ? nu'i a mea ? si ce daca n'am nascut'o eu ???? catty, te rog nu te supara pe mine [flo], dar daca noi intre noi nu suntem atente la detalii, ce pretentie putem avea de la altii ? si nu, nu toate de aici au facut tot ce'i omeneste posibil pentru a avea un copil biologic . unele nici n'au incercat macar, ci adopta doar pentru ca isi doresc sa adopte, iar altele au si copil biologic si copil adoptat... multumesc mult pentru intelegere
mami de brotac [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALEXA, cand am spus ce am spus m-am referit la fetele pe care le stiu ca s-au chinuit sa aiba un bb. Copii adoptati sunt si vor fi ai nostrii, dar ceea ce ai citat tu se referea la un copil biologic. Poate ca sunt eu cazuta in cap zilele astea datorita faptului ca acum 2 saptamani era sa ma duc la cele vesnice din cauza dorintei mele de a avea un bb si poate ca inca ma aflu sub stresul pricinuit de dr meu care mi-a interzis ca pt urmatorii 3-4 ani sa mai incerc sa fac copii si nu stiu ce mai spun. Nu cred insa ca este ok sa ma critici atata timp cat nu stii nimic despre mine, despre viata si suferinta mea. catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...