Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O recomandare pt un medic oncolog?


Recommended Posts

Buna seara, 

viata nu e usoara uneori: ma aflu si eu de aceasta data in cautarea unui medic oncolog bun pt tata... suntem intr-o situatie foarte greu de descris, acum dupa 1 saptamna de la dignostic: dur, dur de tot 

diagnostic: cancer pancreatic, metastaza la ficat

medicamentatie: nimic

medic oncolog in constanta: de negasit,

varsta: 77 de ani 

incercam deci la bucuresti .. va rog din suflet: avem nevoie de un medic  urgent  , inainte de toate  si uman , nu in ultimul rand 

 

multa sanatate si multumesc anticipat 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca vrei, ti-o pot recomanda pe prietena mea de care am tot scris pe-aici. Dar ea lucreaza in privat, cu costurile de rigoare.

 

Ce pot sa-ti spun despre ea, e ca este foarte directa, si considera ca pacientul are dreptul sa stie adevarul despre boala si speranta de viata, in asa fel incat sa-si lase lucrurile in ordine. Deci daca ai dori sa nu-i spui tatalui tau despre ce are, s-ar putea ca ea sa nu fie o idee buna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ardeiash, imi pare rau de diagnostic, cancerul de pancreas e crunt rau.

In fctie de stadiu si de ce vi se spune, oricat de greu ar fi, intreaba ce beneficii aduce chimio. Ca de multe ori mai bine nu mai treci prin asta, daca iti scade calitatea vietii.

Dar asta trebuie discutata cu oncologul si da, aveti nevoie de unul bun si uman, care sa va consilieze empatic si sa va explice ce e mai indicat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pt raspunsuri

Alicia , cum spuneam ma intereseaza Bucurestiul pt ca la constanta nu se poate

Black m-ar interesa chiar si in privat cineva, insa nu ii putem spune stadiul in care se afla pentru ca nu va reactiona bine deloc- cautam sa-l tinem cat mai departe de asta – este de-a dreptul prapastios si stiu ca fara optimism nu se poate inainta , deci chiar nu putem

Xio am citit despre acest cancer: cum se spune e cel mai tare L

Se pare ca nu poate suporta chimio;. Insa avem nevoie de un medic sa ne spuna asta ,de aceea astept cu nerabdare raspunsurile 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...