Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O recomandare pt un medic oncolog?


Recommended Posts

ai dreptate xio... insa am nevoie sa stiu daca intr-adevar nu are nevoie de chimio

medicul de familie spune ca ne da trimitere, insa ca degeaba umblam pe la medici ca e in stare grava. i-a spus mamei asta, este diabetica, a daramat-o complet

de unde si ideea ca medicii ar trebu isa lucreze putin la cum si cui dai vestile rele  asa direct si in sila pt meseria ta :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Este foarte modern. Legat de medicatia pe care a primit-o tata, a cam intrat in conflict cu parerea prietenei mele, ea a zis ca e mult prea slaba. Nu pot fi prea obiectiva, eu o cred pe ea.... Dar ca si dotari sunt foarte ok.

 

Ma gandeam la ceva, daca tot vrei sa faci o vizita fara tatal tau, nu ai vrea, totusi, sa te pun in legatura cu prietena mea? In asa fel, ea ti-ar spune tie la ce sa te astepti, ce variante ai, si tu poti spune mai departe ceea ce alegi din tot ce vei afla....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, pai daca medicul de familie i a spus atunci cere inca o parere.

La chirurgie a fost?

 

La cancer poti face chimio paleativa, adica se castiga poate ceva timp, dar si asta se face in fctie de pacient.

 

Unchiul meu a avut cancer gastric, fiica lui nu i a spus diagnosticul pt ca a considerat ca il va darama, nu a favut chimio si nimic pt ca avea peste 80 de ani si nu era in beneficiul lui sa treaca prin asa ceva doar pt a trai cateva luni in plus, in spital.

 

Mie mi se pare culmea sa nu spui omului ce are...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

omul stie ce are, in cazul nostru, insa nu toate detaliile si cate zile ni s-a spus ca mai are.

cred ca cei optimisti  vor sa stie , poate si cei mai tineri.. ca sa poata sa aiba timp sa-si regleze conturile 

 

altii nu trebuie sa stie - ma gandesc la cei mai in varsta, care si asa suporta cu greu alte boli ( neinsemnate) si n usunt asa e optimisti

 

lista cu diagnosticele pe care o tata e mult mai mare decat am crezut  :( abia acum am vazut raportul de externare ; n uvreau sa vorbec despre asta :( dar noroc ca aveam un calmant , altfel faceam infarct pe loc :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...