Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La naiba cu statul asta al nostru! Si zicea Ciolos ca au mai redus birocratia, cu comisia lui de taiat hartii...

 

Pana pe 3 octombrie mai este o saptamana, daca nu e ceva urgent... Dar daca acum aveti de rezolvat ceva probleme medicale, pana incepe facultatea, atunci da, trebuie sa o asiguri intr-un fel..

 

De ce adeverinta aia nu era buna? Ce avea gresit, cum trebuia sa fie? Nu ei ti-au cerut adeverinta de la univ. ca a fost admisa??

Ah, nu Monica ii trebuie adeverinta de STUDENT nu ca a fost ADMISA

 

Da, era urgenta -  pentru 3 zile incepand de miercuri - internare ambulatorie. Dupa ce incepe facultatea nu mai are timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 935
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah, nu Monica ii trebuie adeverinta de STUDENT nu ca a fost ADMISA

 

Da, era urgenta -  pentru 3 zile incepand de miercuri - internare ambulatorie. Dupa ce incepe facultatea nu mai are timp.

Inteleg. M-am gandit eu ca era ceva mai urgent, ca altfel as fi zis ca ce mai conteaz o saptamana. 

Intr-adevar, dupa inceperea facultatii timpul se reduce considerabil...

Sanatate multa, sa rezolvati cu bine tot ce aveti de rezolvat.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La naiba cu statul asta al nostru! Si zicea Ciolos ca au mai redus birocratia, cu comisia lui de taiat hartii...

 

 

Da, e data ordonanta de urgenta.

Care nu se respecta. Am constatat recent la ANAF.

In fond niste reguli de bun simt, care nu ar incurca pe nimeni, dar functionarii nu vor si pace.

In ceea ce o priveste pe Silvia: da, nu este studenta, adica ai zis bine, nu-i nimic acum.

Din experienta mea, nici la secretariatele facultatilor nu merge grozav, e drept ca nu m-am dus eu personal, dar Ioanei i-au facut zile negre cu diverse adeverinte. De exemplu, pentru RATB-metrou abea prin noiembrie pe la sfarsit au fost in stare sa elibereze (nu numai pentru ea, desigur) adeverinta si carnet de student stampilat, adeverinta pentru asigurare medicala.

Chiar nu stiu ce au in cap oamenii astia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idiotenia este ca exista facultati care dau astfel de adeverinte de student si facultati care nu dau.

Aia de la ghiseul 1 mi-a spus ca nu e legal sa dea decat din octombrie, dar ca au fost viitori studenti care si-au facut asigurare medicala pe baza acestor adeverinte "ilegale"

 

Aberatii peste aberatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, daca pe silvi o lua in intretinere unul dintre voi (nu stiu insa situatia voastra, ca parinti, ma refer la job cu contract de munca) sau de o ruda foarte apropiata, nu ar fi beneficiat de asigurare  de sanatate ? o colega de-a mea si-a luat mama in intretinere, deoarece femeia n-avea nici pensie, nici somaj, nici alta sursa de venit. si in felul acesta a beneficiat si de asigurare de sanatate, fiind co-asigurata sau cum se numeste...

banuiesc insa ca tot v-ar fi trebuit un morman de hartii si alergatura...

de ce n-or fi in stare nene guvernantii astia si primarii locali, sa puna toate insitutiile astea intr-o singura cladire sau un perimetru restrans, ca sa nu mai alerge omul prin tot orasul dupa fiecare hartiuta necesara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...