Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

viv, daca pe silvi o lua in intretinere unul dintre voi (nu stiu insa situatia voastra, ca parinti, ma refer la job cu contract de munca) sau de o ruda foarte apropiata, nu ar fi beneficiat de asigurare  de sanatate ? o colega de-a mea si-a luat mama in intretinere, deoarece femeia n-avea nici pensie, nici somaj, nici alta sursa de venit. si in felul acesta a beneficiat si de asigurare de sanatate, fiind co-asigurata sau cum se numeste...

banuiesc insa ca tot v-ar fi trebuit un morman de hartii si alergatura...

de ce n-or fi in stare nene guvernantii astia si primarii locali, sa puna toate insitutiile astea intr-o singura cladire sau un perimetru restrans, ca sa nu mai alerge omul prin tot orasul dupa fiecare hartiuta necesara

Da, cunosc solutia o puteam lua pe asigurarea mea sau pe a lui ta-su ca si coasigurator dar e eceeasi marie cu aceeasi palarie ba chiar mai multa alergatura ca trebuie sa depun la angajator o cerere in acest sens si apoi nu vad de ce  sa nu beneficiez de o LEGE a STATULUI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 935
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Si la noi a venit toamna si bineinteles nelipsita ceata  [zirea] care e doar la noi in vale, cum urc spre oras iese soarele.

 

Viv, doar ce am citit si mi-a pus parul pe moate  [zirea] d-apai sa fi fost in locul tau...eu am o prietena la OPSNAJ (e jurista), dar nu cred ca te ajuta. 

 

Eu din cauza birocratiei am ales firma pt inmatriculari masini...ca altfel saracul tata avea de alergat...eu nu inteleg de ce nu poti plati totul intr-un loc, de ce trebuie sa alergi de colo colo  [batcap]

 

Aseara am fost cu al meu la restaurantul mexican, am mers pe jos, nu-i departe de noi...era soare si frumos..cand am revenit acasa se racorise.

 

Ieri am decis spontan sa merg cu copila in tara de Craciun...ea avea biletul luat pt 24 dec, inapoi pe 7 ianuarie....asa ca mi-am luat si eu azi bilet pt 24, revin pe 27  [pk] alor mei nu le spun nimic, va fi surpriza si cadoul lor pt Craciun  [:I]

al meu nu poate veni cu noi...cu el plec de Revelion undeva, inca studiem...va fi Lisabona, Edinburgh, Helsinki sau Erewan...el ar vrea la Erewan, dar pierdem pe drum cam 8 ore..sa vedem acum, decidem saptamana asta.

 

Azi suntem singure acasa, Marco a plecat cu jobul in Germania (la 550 km de noi) si vine maine seara tarziu..asa ca ne facem de cap in seara asta  [pk]

 

O zi faina va doresc ! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfui ce pacoste cu asigurarea asta....

Dap, m-am enervat azi de nu se poate!

Oricum am facut vreo 20 de reclamatii la guvern incepand cu prim-ministrul, consilierii, ministerul sanatatii, invatamantului si pana diseara mai im vin ceva idei.

 

Intrand pe site-ul guvernului am vazut ca  gov-ul nostru are si twitter si linkedin si google+ si facebook. Nu ma asteptam. Credeam ca are doar email.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dap, m-am enervat azi de nu se poate! Oricum am facut vreo 20 de reclamatii la guvern incepand cu prim-ministrul, consilierii, ministerul sanatatii, invatamantului si pana diseara mai im vin ceva idei. Intrand pe site-ul guvernului am vazut ca gov-ul nostru are si twitter si linkedin si google+ si facebook. Nu ma asteptam. Credeam ca are doar email.

 

[:-)))]  Are de toate ca doar a trecut de 8 ani! 

 

Imi pare rau de problemele ivite.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ploua, ploua.. ploua cu soare!  [umbrel]  Sper a vad si un curcubeu, ori 2, 3....

 

Venisem vesela dimineata sa va povestesc de noi si de weekendul nostru, dar m-a trasnit vestea mortii lui Ioan Gyuri Pascu... a sucit cutitul si mai adanc parca in rana inca deschisa in urma pierderii cumnatului&nasului in iulie... Atat de tanar a plecat si Ioan, un om atat de fain... de ce? 

 

Eu am avut in inspectie tanti de la aigurari si a masurat, strambat din nas si de acum sa ne tinem fingers&toes crossed ca sa plateasca facturile, ca .. niciodata nu se stie, daca ... si cand si cum! Eu sper sa isi dea ok ul si sa plateasca factturile, daca nu suntem buni de plata de vreo 7000 lire!  [zirea] ... si inca nu am terminat!

 

Trag adanc aer in piept si ma duc la treaba mea ca am de iesit pe afara si parca a stat si ploaia mea. Am facut un bors de perisoare cu leustean proaspat cules din gradina, cred ca ultima data pe anul asta, ori poate daca tine toamna calda o sa mai fac un bors ori 2, ramane de vazut. Miroase asa bine in casa a lesutean... a iesit tare bun borsul meu. Nick adora borsul meu si daca are si leustean proaspat, mananca portie dubla odata. 

 

 

Mai trec eu pe la voi cand ma mai inveselesc nitel. Nu-s in apele mele...  [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a schimbat drastic dispozitia de azi... Am un vecin care a avut azi chef de filozofeala. Mi-a spus ca el a observat ca fie-mea m-a schimbat. Cica stralucesc de cand o am! Am crescut sub ochii lui, daca el zice ca stralucesc, atunci pesemne stralucesc... 

Nu stiu cum erai inainte, dar  azi stralucesti.

Ti se lumineaza ochii si se vede cum se umple sufletul cand vorbesti de ea. Dar delicat, abia perceptibil

 

si eu am stralucit si m-am simtit cea mai sclipitoare mamica (na, ca mi-au murit laudatorii!) pana la momentul acela cu A care m-a obosit si tampit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...