Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 106


dea78

Recommended Posts

Vera, nu am incercat sa hranim motanul, dar te cred. Este un grasan pentru ca este atat de frumoas incat toata lumea il alinta si-l ingrijeste :) Nu am fost la Praga, am colindat orasul in lung si-n lat, ne-am bucurat de vremea calda, de soare si liniste. La mall am descoperit un salon de manichiura si pedi...si m-am ales cu o mani semipermanenta superba. Ce m-a uimit a fost ca manichiuristele erau...barbati! Vietnamezi :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Serus fete.Eu nu stiu,inca n-am intrebat cum va decurge histero atat stiu doar ca d na dr moise a spus (atunci,in urma cu doua saptamani)ca din partea dansei nu trebuie amanata procedura,ca este o interventie minim invaziva pe care o poate face si acasa.In schimb, cehii au amanat procedura.Banuiesc,tot din ratiuni economice imi vor propune sa fac in locala.Pentru mine si anestezia generala este un stres,la fel de mare ca teama de durere!!In plus sa stau nemancata si fara sa neau atatea ore,ca tot dupa masa le programeaza ,ma gandesc ca la ce lipsa de medici este in sistem ,probabil anestezistul lucreaza dimineata in spitalul de stat si de pe la 13 14 vine la well.asa ma gandesc eu,apoi vad ce o sa fie!!The pink,posibil sa merg pe mana ta!!Eu dupa histero astea doua, nici n am sangerat nici burta nu m-a durut!In plus am de mers la gara si prin Bucuresti pe la 6 ,7 seara se intuneca deja,de-oi mai fi si buimaca de la anestezie,cine stie pe unde m-oi trezi!!!

M-a contactat astazi Cehia si am aflat astfel ca stiau ca trebuie sa iau astazi ultima pastila de AC.

Lulu ,sa fie cu ochisori povestea ta frumoasa la Zlin.Eu acolo am sunat prima data si am renuntat pentru felul in care mi-a vorbit Adina Vochin.Sincer.

N-am nevoie sa ma mustre nime, pe banii mei.

Va pup fete ne auzim,sa fie cu vesti bune!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Am linkuit imediat atunci mesajul lui Lulu.

   Monica eu am 10anestezii generale la activ,toate pt probleme gineco si nu mai am teama de nimic...Eu nu suport durerea si am si tendinta de a ma fofili pe acolo ca sa vad ce se intampla....asa ca doctorasul meu imediat ma adoarme ca sa stau cuminte.Acum daca cineva mi-ar mai cere RMN si ala l-as face cu anestezie...a fost o teroare psihica sa stau nemiscata 40 de minute cand l-am facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!

N-am mai intrat, fete dragi, din lipsa acuta de timp, dar si pt ca nu stiu ce as mai putea scrie. Eu nu ma prea pricep in ale tratamentului pt ca am facut o nsingura stimulare FIV si apoi un embriotransfer cu oole mele inainte de Brno, apoi o incercare nereusita la ei si toamna trecuta, la sfarsitul lui octombrie... am pus mandretile care stau acum langa mine. Nu am avut probleme cu endometrul, cu tiroida... doar varsta, eventual (44 de ani la prima incercare, 45 la a doua) si o depresie clinica care s-a lasat cu dureri si insomnie si care mi-a intarziat tot procesul, pana am tratat-o..

Ma bucur sa vad ce multe fete au reusit si au puiuti la purtator acum... sarcina usoara si intalnire de vis sa aveti, asa cum a fost a mea cu strumfii mei!

Un sigur sfat aveam de dat pt Dea: stii ca si eu am facut 2 RMN-uri. Le-am zis ca sufar cumplit de claustrofobie si mi-au dat jumate de Xanax, il tin special pt pacientii cu astfel de probleme. Dupa jumatea aia, crede-ma ca puteau sa ma si ingroape, ca nu-mi pasa, am somnolat tot timpul cat a tinut RMN-ul, a fost foarte bine (si eu chiar am probleme mari cu spatiile inchise si in plus atunci eram si varza cu psihicul... dar uite ca a mers!). Singura chestie e sa ai cu tine pe cineva sa te duca acasa, ca nu poti singura, abia mergi pe picioare impleticit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ginecologica, cu embrioni congelati pregatesti doar endometrul, iei estrogen si faci eco cand iti spun ei, in ziua a 10-a, a 12-a... si iti spun tot ei cand e moemntul sa vii, cand e endop pregatit. Iti dezgheata embrionul, ti-l pun si gata! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu mogaldetele ma descurc foarte greu. Suntem singuri, eu si sotul, singurul ajutor fiind o tanti care ne aduce de mancare contra plata. Sotul ma ajuta ff mult, dar e.. ufff!!! Nu stau o clipa fara noi, s-au invatat sa si doarma cu mine in pat, unul in stanga, celalalt in dreapta, cu nasucurile infipte in mine... si sotul, saracul, pe canapea, in camera cealalta, cu usa deschisa sa ne auda daca e ceva.

Alaptez, am reusit, dar nu reusesc sa ii alaptez simultan, asa ca unuia ii dau la san, iar celuilalt praf, iar data urmatoare schimb bebelusul:) Vreau sa-mi iau perna de aia de gemeni, poate imi iese. Mi-e frica insa ca nu am lapte suficient pt doi... sa vedem... Dimineata trecuta alaptam fata si baietelul a inceput sa scanceasca ca vrea si el, si eram intoarsa cu spatele la el, saracu, si el sceuna si ma lovea in spate cu manutele si piciorusele, disperat ca nu capata... greu, greu cu doi!!! Dar cand ii vad dormind bagati in mine ca niste pui de ursulet, imi vine sa-i pup si sa-i strang in barte, dar i-as trezi... oricum toata ziua ii pupam si dragalim, lumea zice ca ii rasfatam prea tare, dar ce stiu ei despre cum e sa stai cu anii fara copil... ca si cum ai murit de sete si deodata ai apa buna, proaspata, la indemana tot timpul!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...