Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 106


dea78

Recommended Posts

fete puternice  [flo2]

 

monica si eu am auzit exact ce ti-a spus tie femeia aia  [alcool] neinteresant! plus "copii in borcan" de o colega.pai as putea sa spun vreodata daca e sa am si eu copilul meu,cum l-am obtinut? niciodata!in primul rand NU merita sa stie! 

 

si eu ii citeam odata sotului ce scriau fetele minunate de aici...acum,imi citesc mie insami.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, multumesc pentru incurajari. Am nevoie pentru ca sunt cu moralul la pamant. Pe 6 oct fac beta si pana atunci stau ca pe ghimpi. Iar asta cu atat mai mult cu cat nu am nici un simptom de sarcina si azi am intrat in ziua 7 dupa ET. Nu am scurgeri maronii ca dupa implantare, nu ma dor sanii, nu sunt obosita, nu ma deranjeaza mirosurile, nu mi-e greata, nu simt nevoia sa merg des la toaleta, nici macar balonata nu sunt. Am avut crampe extrem de vagi. doar atat. si o stare psihica extrem de proasta. Nimic nu-mi convine si ma enervez foarte repede. Probabil de la progesteronul pe care il iau. Deci, sincer vorbind, nu ma astept la un test pozitiv dar asta e...mai sunt 2 blastocisti congelati si vom incerca din nou la anul. 

 

Multa bafta tuturor! :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu capul sus, e prea devreme pentru simptome !!!! Pe mine sânii au început sa ma doară acum o saptamâna, greață am avut abia dupa 5 - 6 saptamani. Îți înțeleg deznădejdea perfect, toate am trecut prin ea! Ai încredere in embrionasi ca sunt super puternici! Du-te maine si fa o beta pentru psihicul tău daca vrei ;)! Pupici si țin pumniii !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu, stai liniștită ca nu ai ce simptome sa ai. Mergi mâine și fa o beta dacă vrei, însa dacă ai făcut cu congelați s-ar putea sa fie cam devreme. Starea pe care o ai e de la progesteron, iar semnele de gravidela vin mai încolo. Capul sus, nu descuraja puiuții tai!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, sunteti niste scumpe!!!! Multumesc pentru incurajari!

 

Vera, cand ai avut ET-ul de spui ca abia acum o saptamana au inceput sa te doara sanii? Mi-e frica sa fac beta maine pt ca daca ar iesi negativ cred ca as ceda psihic de tot. O voi face pe 6. Ce va fi, va fi! Tu in a cata saptamana de sarcina esti? Oricum, daca spui ca simptomele apar mai tarziu, chiar te cred. si ma simt mai bine :) Si..tot ovo donate? 

 

Monica, iti doresc ca in acea perioada prin care vei trece si tu, de dupa ET,  sa fie una cat mai linistita si calma. iar tu - optimista, nu asa cum sunt eu acum :)) Cand esti programata la et? Si ce clinica ai ales? la noi sau in afara? ati optat tot pentru ovo donate? 

 

Va pup si multumesc! Sa dea Dzeu sa fie bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lulu eu am facut cu blasto congelati si eram ca si tine, fara simtome ... Trebuie sa ai incredere in puisorii tai... eu abia inainte de a face beta cu o zi am avut spotingul . Beta de z9 a fost 101 si de z11 a fost 470 .... chiar si dupa am zis ca poate mai trebuie sa repet o beta ... Trebuie sa ai incredere in puisori si sa fii calma . Bafta multa [pup][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ThePink, este primul FIV si a fost transferat un singur blastocist. mai avem doi congelati. daca spui ca e prea devreme pentru simtome, asa cum a zis si Vera, inseamna ca trebuie sa-mi revin din gandurile astea sumbre cat mai repede. joi, pe 6 oct, trebuie sa fac beta. mai am putin de asteptat. Dar simt ca dureaza o vesnicie. Multumesc! faptul ca amandoua, si tu si vera, mi-ati spus ca e prea devreme pt simptome ma face sa ma calmez si sa ma linistesc. Pt ca de o mie de ori pe zi merg la toaleta sa vad daca nu am scurgeri maronii de implantare si imi palpez sanii sa vad daca ma dor. numar de cate ori merg la toaleta sa fac pisu si incerc sa miros chestii prin casa sa vad daca ma deranjeaza vreun miros. sunt nebuna!! :)) Sambata am facut un dus si mi s-a parut ca apa a fost cam calda..si m-am gandit ca poate am pierdut embrionul sub dus din cauza fierbintelii. ma gandesc la toate nebuniile...fetelor..am luat-o razna...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...