Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 106


dea78

Recommended Posts

monica nu stiu ce mi-a facut.da scrie laparoscopie exploratorie pe rezultat.si fata de histeroscopii,acum am 3 cusaturi  [clo]

 

 deuta  [pup] la clinica unde am facut laparoscopia anu asta,n-a mai mers cu casa de asigurari.anul trecut la histeroscopie am facut cu casa.m-a costat jumate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi fetele! Am luat rezultatul la beta parca nu mai creste asa mult deci joi era 1985 si luni 4808, Dea parca tu mi au spus ca trebuie sa creasca minim 60% la 48 de ore? Saptamana viitoare ma duc la eco, acum traiesc intre doua beta, nu il mai fac decat odata pe saptamana ca ma bulverseaza rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete,Velvet daca ai cusaturi pe burta, laparo a fost in toata regula.N-a costat mult deloc,ca si histeroscopia e 850 de lei si 1200 cu generala.

Nu stiu Ana,drept sa spun nici nu ma intereseaza prea tare cum o sa faca asa o sa fie facuta,ca m-am agitat atat de tare data trecuta de mi-au trebuit doua saptamani sa ma reechilibrez emotional,ca eu nu dorm noptile cand am chestii in cap apoi am de mers si de lucrat cu oameni si trebuie sa fiu foarte atenta.

Asa ca,cu Dumnezeu inainte!

Katy stai cuminte,dupa o anumita valoare nu mai creste beta asa tare plus ca nu functionam chiar asa matematic.te pup.va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna Monica - daca aduci trimitere de la medicul de familie poti sa platesti histero decontata prin CAS - adica 300 ron.

 Pe biletul de trimitere - mi-a fost scris de medicul de familie - sangerari neregulate.

In plus sa ai cardul de sanatate la tine .

Intotdeauna cu Dumnezeu Inainte Monica - exista un rost in tot ceea ce facem si merita sa avem incredere ca Cineva acolo sus ne iubeste si are grija de noi .

 

numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Katy,hai sa ma luminezi prima oara.Deci ai recoltat joi dimi si era 1985,iar luni dimi cand ai recoltat ai 4808.Conteaza mult ca recoltarea sa fie facuta la aceeasi ora ca sa poti face verificarea corecta.E putin sub 60% cresterea,dar cu un f mic procent.Din cate stiu ai pus 2puiuti(corecteaza-ma daca gresesc) si e posibil ca unul sa bata in retragere.Hai ca mai stau putin aici pana ma luminezi cu orele si zilele de recoltare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Uite ca si aici(http://perinatology.com/calculators/betahCG.htm) iti spune ca e ok cand cresterea e mai mare de 40%.Cand incepe ca procentul de crestere sa scada drastic atunci e iminenta de avort,pana atunci relax.Ai si un grafic unde ar trebui sa te incadrezi cu beta in saptamana de sarcina in care esti si tu te incadrezi.

   Ai un calculator de care te poti folosi si vezi si tu cresterea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Ana.O sa pot duce bilet doar daca ma incadrez cu zilele,ca trebuie sa treaca 30 sa mi poate da din nou bilet,d-na dr.medic de familie,ca am mai avut unul luna trecuta cand am facut histero si in functie de cum vine menstra si cate zile tine,ca trebuie facuta in primele zile ale CM.Asa ca depind de mai multi factori,o sa vad!!Deocamdata menstruatia nu a venit asa ca probabil voi putea lua bilet!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...