Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 106


dea78

Recommended Posts

  • Răspunsuri 523
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Katy,hai ca iti zic eu ce cred ca a facut Nicos.Ea nu avea de fapt fibrom si polip doar a trebuit scris asa pe bilet(eu am intrebat-o ce diagnostic sa-mi puna medicul de familie)si ea asta mi a explicat.dar ea a avut doar sinechiile alea, efectiv.

Lios ce ma bucur ca sunteti bine ,Gine ce harnicuta esti bravo te ai repliat foarte bine ,ma bucur ca esti bine .Pupici la toate fetele !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, 

Noi ne pregatim pt fiv cu ovocite donate dupa 3 incercari cu ovocite proprii. Din pacate nu am reusit sa ajungem la blastocis, calitatea fiind foarte proasta. Surprinzator amh-ul meu nu este de sub limita. ultimul in jur de 3...Printre altele: tiroida autoimuna, endometrioza (chist operat 2006, laparoscopie exploratorie 2013)

Aveti sfaturi pt noi?

Multumesc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Didoo, bine ai venit in casuta noastra si sedere cat mai scurta!

Endometrioza ai operato? Am vazut ca ai scris histeroscopie exploratorie nu operatorie eu am avut endometrioza gr II operata in 2013 este f important sa scapi de endometrioza chiar daca dureaza numai cativa ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Katy71! 

Mi-am descoperit aceasta endometrioza in 2006,atunci am fost operata clasic pt a elimina chisturile.Apoi in 2013 m-am operat laparoscopic pt ca eram suspecta de hidrosalpinx.in urma operației,au văzut ca nu era hidrosalpinx,erau aderente (tot de la endometrioza) pe care le-au curățat.In ultima perioada nu am mai avut chisturi...dar cum bine știm,endometrioza asta este foarte păcătoasa.

Am făcut 3 fivuri (2 ET) cu doctori diferiți si tratamente diferite ,dar fin păcate calitatea ovocitelor a fost de fiecare data foarte proasta...ceva se întâmpla dupa ziua 1.

Prin urmare am analizat si credem ca aceasta varianta are cele mai bune sanse de reușită...e adevărat si costuri mai mari... [ups]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna fetele, am primit rezultatul de la 25 OH vitamina D si este de 18,5. este mai mic decat normal. voi ce suplimente ati luat?

Si mie mi-a ieșit acum ceva timp mai mică...si am luat vigantol (10 picături pe zi) .Dupa care doctorița mea endocrinolog mi-a zis ca toată lumea are carenta de D...ca sunt f putine persoane care o au normala...mai ales cele care stau mult la soare.Eu am continuat cu vigantol si la repetarea analizei,mi-a ieșit prea mare. [fal] Acum nu stiu cum mai e ...o sa o repet.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...