Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Poohy, ce bine ca încep sa se rezolve problemele! Sa fie din ce in ce mai bine! Bănuiesc ca toate drumurile astea le faci cu Lizzy dupa tine, nu? Cum te descurci cu Marsupi pe vremea asta rece? Folosești o haina de babywearing sau o îmbraci mai gros pe Lizzy? A început si Matei sa accepte sa stea in Manduca, dar acum am problema imbracatului...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mandarina, cand e frumos o mai iau si pe Lizzy in Marsupi plus - inca il mai folosim. Altfel o las cu mama, dar trebuie sa aranjez intr-un fel sa ajung la 2h30 acasa sa ii dau sa manance. Sa vezi ce maratoane fac :S Nu am inceput inca fotbalul si la kineto am ajuns doar de 2 ori pe saptamana, cand incepem cu 2 de fotbal si 3 de kineto nu stiu ce mai fac :))) Cumva ma descurc

Am vazut bebei in SCC-uri prin metrou, ma intreb daca e prea mica Lizzy sau nu

 

In Marsupi o imbrac pe ea mai gros, nu am luat nimic de baby wearing si nici nu cred ca iau

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o comoara la casa omului bunicile, si noi apelam la a noastră de câte ori avem nevoie. Lui Matei ii place sa stea cu mama, doar cand i se face foame strica prietenia. El mănâncă din păcate total anapoda, nu reușesc sa ii fac un program cat de cat. Iar zilele astea iar refuza sa mănânce altfel decât semi-adormit :(. 

 

Matei azi a adormit doar in Manduca, altfel nu am avut succes. Deși mi se pare ca ii este inca mare, el pare ca se simte foarte bine in ea. Ma gândesc ca ar fi mai comod sa nu trebuiască sa il îmbrac gros pe el, dar hainele de baby wearing pe care le-am văzut mi se par urate si scumpe. Azi din fericire nu a mai facut temperatura, mâine sper sa ieșim din casa daca nu ploua.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sunt o comoara la casa omului bunicile, si noi apelam la a noastră de câte ori avem nevoie. Lui Matei ii place sa stea cu mama, doar cand i se face foame strica prietenia. El mănâncă din păcate total anapoda, nu reușesc sa ii fac un program cat de cat. Iar zilele astea iar refuza sa mănânce altfel decât semi-adormit :(. Matei azi a adormit doar in Manduca, altfel nu am avut succes. Deși mi se pare ca ii este inca mare, el pare ca se simte foarte bine in ea. Ma gândesc ca ar fi mai comod sa nu trebuiască sa il îmbrac gros pe el, dar hainele de baby wearing pe care le-am văzut mi se par urate si scumpe. Azi din fericire nu a mai facut temperatura, mâine sper sa ieșim din casa daca nu ploua.

 

salut

 

eu am un fel de fata de haina cu fas si fleece care se pune peste bebelusul in manduca si peste haina ta, l-am luat de pe poarta-ma. E foarte practic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu mananca din ce in ce mai putin. Asa ca sapt viitoare...prin doctori! Adina, ai mai chemat intre timp vreun dr pe acasa? Ma gandeam sa il chem pe dr Pavel daca continua cu ploile, numai ca nu ii mai gasesc nr lui de telef. Poate mi-l lasi tu...

Cam cat ar trebui sa manance un bb de 3-4 luni in 24 ore? Aveti idee?!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea mananca mai bine cand e semi-adormita. Daca e treaza, suge 5-10 min si n-are stare de curioasa ce este. Chiar daca ma retrag singura cu ea in camera, la fel face. Doctorita mi-a zis ca daca se mentine pe aceeasi curba de crestere si nu scade e ok. Si ma uit ca e vioaie, vesela. Chiar a inceput sa se ridice in fundulet daca o asez pe spate pe un plan inclinat. Deci ceva tot mananca, altfel n-ar avea energie.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

eu am un fel de fata de haina cu fas si fleece care se pune peste bebelusul in manduca si peste haina ta, l-am luat de pe poarta-ma. E foarte practic.

 

Salut. M-am uitat acum pe poarta-ma, dar nu mai au nimic in stoc. Cred ca renunț la căutatul de haina si ma orientez si eu spre o protecție. Mi se par mai accesibile astea:

http://www.pufushop.ro/bumbo-design-protectie-iarna

http://casazamfirei.ro/sisteme-de-purtat/protectie-port-bebe-cover/protectie-impermeabila-casa-bleumarin/

Ceva in genul asta ai si tu? Mi se par foarte voluminoase iar eu sunt mica de înălțime si mai nou slaba :). Tu porți protecția peste haina? Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...