Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Lili,eu l am chemat sapt trecută pe cel de la Galați,dar mă gândeam că,daca deja ai fost la Mihalache de ce nu te duci tot la ea?ca idee,cred ca e mai ok unul care începe să ți cunoască copilul cat de cat....părerea mea....biberoane le folosesc pe cele de la Avent clasic +,chiar trebuie să le schimb Dar au niste preturi prin farmacii de leșin,am zis să fac comanda pe net....carusel am de la vtech,cel cu ratele si are mare succes!!!

Eu pe Sara nu o mai cântăresc acasă deși am cantar am ales să nu o fac,cam la o lună o cântăresc la medicul de familie....Ea mănâncă 6 mese pe zi de 150 ml....cred că făcând un calcul cu cât îi mai curge pe lângă cat mănâncă și cu cât mai rămâne în biberon cred că ajunge si ea la 800 ml pe zi. ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata. Mi-a mancat 60 ml de aptamil cu lingurita. Topfer nu voia. 

 

Sotul nu e de acord sa ii dau lapte praf. Dar eu nu pot sta linistita cand vad ca nu ia bine in greutate. E clar ca nu am lapte suficient, iar bebe sta mult timp la san.

 

Sa aveti o saptamana frumoasa si fara griji!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gandanie, bravo voinucului tau ca e mancacios.

 

Ada, nu cred ca e asa problema daca ii dai si de-al tau si LP. Sa fie ei sanatosi e important.

 

Adina, dar de ce schimbi asa des biberoanele? Asa e bine? Intreb ca nu stiu. Eu la cel mare aveam vreo 6 pe care le foloseam si nu le-am schimbat des.

 

 

Sanatate tuturor bebeilor si mofturosilor nostri sa le revina pofra de mancare!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...