Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

ce ma fac cu refluxul asta? dupa fiecare masa da afara. muult. si ca sa fie sigur ca regurgiteaza tot isi mai impinge si pumnii in gura si cand ii scoate ii scoate plini de lapte. of. face mofturi la san. vrea la o masa sa alternez sanii. 5 minute dreptul, 2 minute stangul, 3 minute dreptul, iar la stangul 3 minute. of

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Refluxul asta trece incet odata cu diversificarea. Dar stiu ca exista si tratament pt reflux. Intr-adevar, nu se da tuturor bebeilor. Doar celor care au o forma mai grava, care nu se pot hrani sau odihni din cauza refluxului si care nu iau in greutate in ritmul asta.

Si noi avem. Acum mai putin parca. Ajuta cica mesele mici si dese. Si tinut pt o perioada dupa mese mai ridicat, pe o pernuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandarina, eu la Z am patit greva suptului dar m-am linistit citind despre http://www.babycenter.com/0_nursing-strike_8490.bc

 

Multumesc Ooka, foarte interesant articolul! Sper sa identificam motivul care a declanșat-o

 

Ganganie, Matei a inceput sa regurgiteze mai puțin, sa se rezolve problema si la voi! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...