Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc mult pentru sfaturi, mămici! Din fericire acum respira ok dupa un pic de ser. O sa pun si eu mai mult de acum încolo. Eu am doar pompița acasă, dar nu e deloc eficientă. O sa cumpăr batista bebelușului, Nataliei nu ii plăcea deloc, poate e piticul mai cooperant.

 

Noi suntem in parc acum :). V-am zis ca am un plangacios zilele astea, afara se transforma in îngeraș ca prin minune. Ne plimbam pe aleile aproape pustii, miroase a ploaie si recunosc ca e o relaxare si pentru mine, nu doar pentru Matei. Am cumpărat si eu o protecție de iarna pentru Manduca, e impermeabilă, asa ca nu ma deranjeaza câteva picături de ploaie :).

 

Mima, sper sa reusesti sa treci peste perioada asta si sa revină lăpticul! Poohy, durează destul de mult tratamentul, important este insa ca funcționează. Sa se rezolve fără alte intervenții!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am iesit sambata pe ploaie sa conduc pe cineva la aeroport. de fapt, vineri seara m am intors in Bucuresti pe ploaie. si ce ploua. al meu junior a dormit si nu prea. nu a racit, din fericire. fornaie doar la serul fiziologic. dar de duminica nu am mai iesit deloc cu el. sunt si sg acasa, sotul vine la 6 seara, cand sa mai ies? si m-am mutat si la etajul 5, pfff, e greu cu carutul. tot am zis ca mi cumpar un sistem, dar nu stiu care e cel mai bun pentru mine si pentru junior

 

Sa fie bine in noul apartament! Nici noi nu am ieșit zilele astea cu căruciorul. Luni a trebuit sa tin si copilul in brațe, ca nu mai voia in căruț, si sa împing si carutul - greu rau. Ieri si azi cu Manduca a fost de vis - nici nu a mișcat piticul, atât a fost de cuminte. Știu ca pe unele grupuri se recomanda ssc-urile de la 6 luni, dar acum, fiind mai gros îmbrăcat, Matei sta foarte bine. Ii mai susțin ușor capul pentru liniștea mea. Azi am mers cca 2 ore, nu am stat jos nici măcar minut, ca erau toate bancile ude, si nici nu am simțit greutatea copilului. E bine sa probezi sa vezi ce vi se potrivește, parca si tu ești înscrisa pe grupul de Babywearing Bucuresti, nu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, azi m-am inscris. astept urmatorul eveniment ca sa probez si eu si sa vad ce mi se potriveste. nu as vrea sa cumpar ceva si sa fie incomod pentru copil. sper sa gasesc ceva cat mai repede. pentru ca Vladut a descoperit ca se vede altfel lumea cand sta sus in brate si plange in carucior

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parca mi-am mai revenit cu lapticul. Am baut ceai, am luat niste suplimente. Vedem la noapte si maine. Eram cat p-aci sa'mi spun ca pana aici mi-a fost.

 

Parca m-ar tenta si pe mine o Manduca, dar nu mai cumpar nimic pana nu probez mai multe sisteme de purtat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poohy, din ce am văzut, protectiile sunt reglabile asa ca se potrivesc cam la toate sistemele. Eu am ales in funcție de preț, dat fiind ca nu știu daca o sa o folosesc f mult. Am luat-o pe asta, văd insa ca acum nu mai e in stoc:

http://www.pufushop.ro/bumbo-design-protectie-iarna

Nu arată chiar ca pe site, are gluga pt bebe, buzunar pentru mâinile mamei, se inchide cu catarame si, deși nu pare groasa, e călduroasă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...