Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Parca mi-am mai revenit cu lapticul. Am baut ceai, am luat niste suplimente. Vedem la noapte si maine. Eram cat p-aci sa'mi spun ca pana aici mi-a fost. Parca m-ar tenta si pe mine o Manduca, dar nu mai cumpar nimic pana nu probez mai multe sisteme de purtat.

 

Mă bucur ca totul e bine cu laptele Mima! Cel mai bine sa probezi mai multe sa vezi ce e mai bine. Protecție însă tot cred ca ne trebuie, ca mi-e si frica sa plec cu Lizzy sa nu înceapă ploaia... Cu căruțul mi-e imposibil câteodată la cât am de umblat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea nu vrea sa stea aproape deloc in carucior. Adica un maxim de 30 min si asta dormind. Restul si-l petrece in brate ca sa vada tot. Nici macar in wrap nu sta ca-i cu spatele. Deci orice as cumpara de purtat neaparat trebuie probat.

 

Lili, eu o invelesc cu doua paturici. I le pun pe langa corp, pe sub brate ca sa nu si le puna pe cap. Insa tin si 23-23.5 grade noaptea, ca altfel o gasesc cu manutele gheata , cum am gasit-o acum pt ca scazuse temperatura la 22.7. Si pe mine ma tenteaza un sac de dormit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu il invelesc cu paturica lui groasa. e ascultator in somn, nu o trage in cap, doar ziua molfaie la ea :)). doarme langa mine deci simt orice miscare. ii bag oarecum sub el paturica si in gasesc dezvelit. nu cred ca ii e cald, pt ca noaptea in casa sunt 20 21 de grade. are manutele usor reci, dar consider ca nu ii e frig. nici infofolit nu e bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

A mea nu vrea sa stea aproape deloc in carucior. Adica un maxim de 30 min si asta dormind. Restul si-l petrece in brate ca sa vada tot. Nici macar in wrap nu sta ca-i cu spatele. Deci orice as cumpara de purtat neaparat trebuie probat. Lili, eu o invelesc cu doua paturici. I le pun pe langa corp, pe sub brate ca sa nu si le puna pe cap. Insa tin si 23-23.5 grade noaptea, ca altfel o gasesc cu manutele gheata , cum am gasit-o acum pt ca scazuse temperatura la 22.7. Si pe mine ma tenteaza un sac de dormit.

Si eu tot cu 2 paturi si la fel țin centrala,la grade mai puține îmi este frig si mie....eu am zis că o să încerc și cu pilota de la lenjerie ca e mai groasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pediatrul mi-a spus sa am in casa 21-22 de grade, iar la baita 25-26 de grade. deci Mima, nu cred ca e rau ca ai 22,7. acum, na, cum consideri. insa si prea multa caldura creeaza disconfort celui mic. se spune ca ei au temperatura corpului mai mare decat a unui adult

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

pediatrul mi-a spus sa am in casa 21-22 de grade, iar la baita 25-26 de grade. deci Mima, nu cred ca e rau ca ai 22,7. acum, na, cum consideri. insa si prea multa caldura creeaza disconfort celui mic. se spune ca ei au temperatura corpului mai mare decat a unui adult

Mie mi se par puține grade 21-22,ce i drept la 23 de grade o țin în body mânecă lungă și un pantalon subțire,neinvelita....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, asa mi-au recomandat toti: pediatrul, neonetologul, pediatra si asistenta de la cursul de puericultura. si acum, eu in casa am 21,6 grade. pe Vladut il tin in salopeta si fara caciulita. daca vreau sa l tin in pampers dau drumul la centrala sa bubuie la 30 de grade. dar se dogoreste saracul. nu ii e frig. si in vara, in fosta casa nu aveam mai mult de 25 de grade si era racoare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adina, asa mi-au recomandat toti: pediatrul, neonetologul, pediatra si asistenta de la cursul de puericultura. si acum, eu in casa am 21,6 grade. pe Vladut il tin in salopeta si fara caciulita. daca vreau sa l tin in pampers dau drumul la centrala sa bubuie la 30 de grade. dar se dogoreste saracul. nu ii e frig. si in vara, in fosta casa nu aveam mai mult de 25 de grade si era racoare.
Nu a spus nimeni să dai centrala la 30 de grade,ai specificat mai sus ca il mai invelesti ziua,iar eu am zis că o țin la 23,23.5 îmbrăcată destul de lejer...în condițiile în care toată vara am avut 28-29 de grade în casă,acum o țin la 23,am mai spus că la 21-22 de grade îmi este frig si mie,ptr noi e ok 23 de grade! Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...