Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu diversificarea o sa o incep pe la 5 1/2 - 6 luni. Cu cel mare, pe care-l hraneam exclusiv cu lapte praf, am inceput-o pe la 5-5 1/2 luni. Stiu insa ca inainte incepusem sa-i dau seara un biberon cu faina de orez parca.

 

Simona, sanatate! Dar de ce nu incerci sa incepi diversificarea mai spre 6 luni? Oricum o perioada baza o sa fie tot laptele. Stiu ca si la 8 luni al meu bea 4 biberoane de lapte si avea parca 3 mese de fructe/legume etc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cum s-a manifestat la voi puseul de 3 luni? Mai am putin si o iau razna...

 

Lili, noi n-am experimentat puseul de 3 luni. A fost pe dos, ca nu prea a mancat si n-a luat bine in greutate.

 

Nu stiu ce sa-i dai pt dermatita. Eu o sterg cu apa termala avene. Si cand a avut bubite de la caldura la fel am facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lili, noi n-am experimentat puseul de 3 luni. A fost pe dos, ca nu prea a mancat si n-a luat bine in greutate. Nu stiu ce sa-i dai pt dermatita. Eu o sterg cu apa termala avene. Si cand a avut bubite de la caldura la fel am facut.

 

Apa termala mai dau si eu. Nu prea isi face efectul.

Miercuri merg la pediatru. Cu emotii mari. Nu mananca bine deloc nici al meu, nu a mai luat asa bine in greutate, plange la mese....minunat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...