Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie imi convine insa ca are un sistem super bun, o suni si iti spune dupa un chestionar mai lung sau mai scurt, ce remediu sa dai urmand sa revii cu rezultate. La bebe am tratat niste mucozitati abundente si super lipicioase care intr-o zi au trecut. Treaba cu rahitismul a necesitat consult ca nu ma crede pe mine pe cuvant totusi ca are coaste evazate ( de fapt pt coaste evazate si fontanela mare se da mult vigantol - 4-5 picaturi) bb insa are fintanela mica, spre punctiforma si exista riscul ca vigantolul sa inchida de aceea am apelat la ea si control avel cam la o luna de la administrare. Pe Z o tratez cam de un an homeopat, rezultatl: un manunchi de homeopate si doar o doza de paracetamol luat intr-un an. Homeopatele nu le-a luat integral insa a luat ceva modele. Iar copilul mergea in colectivitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesc reteta originala (si nu o am salvata), dar eu fac ceva de genul: pun la marinat carnea (pui/curcan ce o fi) taiata fasiute in sos de soia. Tai bastonase morcov, radacina de patrunjel, cubulete telina, dovlecel, julien ardei, solzisori ceapa.

Calesc un pic ceapa, adaug carnea pana se face un pic, apoi legumele pe rand  (in functie de care se fac mai repede). La sfarsit sos de soia (cu apa, poate fi ingrosat cu o lingura de faina, eu nu pun de obicei). Si noi mancam cu orez (prefer curry, adica orez fiert in pungulite + oua jumari + cateva linguri de curry), dar azi l-am facut simplu din motive de Lizzy. 

Asta in mare, poti sa faci orice combinatie iti place, sa scoti/adaugi orice (carne, ceapa, orice leguma etc) in functie de preferinte. Daca pun ciuperci pe astea le calesc mai intai separat

Eu pun mai putina carne si muuulte legume ca asa imi place

La un search pe google cred ca se gaseste si reteta originala

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salutare! Ma tot bate gandul sa caut un alt tip de cadita de baie....asta daca exista...Bebe nu sta prea comod in ea dupa cum vad, pare si cam neincapatoare... Voi de care aveti?

 

Lili, eu folosesc una simpla. Am primit cu imprumut una cu suport pt cada, suport anatomic bebe, insa nu am folosit-o inca. Ma mai ia cate o durere de spate la baita si mi-e frica sa nu fac vreo boroboata aplecata peste cadita suspendata. Dar cat de curand o incerc pt ca poate nu e asa incomod pt mine cum cred.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...