Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

eu as vrea sa stau tot asa, macar 18 luni sau chiar mai mult. nu ti va fi greu, Mandarina? cum faci? te mulgi si i dai laptele de san cu biberonul? dar poate il inveti sa bea din cana cu cioc sau cu paiul. nu stiu. Ooka, ii dai sa miroasa pe la nas? :)) eu mai molfai in fata lui si se uita asa curios Simona, dar spuneai odata ca ai inceput sa i dai supica sau ma insel? eu i am facut joi vaccinul de 2 luni. nu a avut nicio reactie adversa. i-am pus comprese reci pe zona aia. dar suntem la puseul de 4 luni, papa mult, foiala, maraiala in somn. se trezeste uneori plangand, vrea titileala de alint, din astea.

 

Da, începusem sa îi dau supa pentru ca un medic îmi spusese ca trebuie neapărat sa mă operez la san sa scot fibroadenomul. ..și vroiam sa încep mai devreme diversificarea astfel încât la 6 luni sa aibe deja masa solida. Dar am mai consultat și alți medici de la Fundeni care mi-au spus ca pot alăpta liniștită pana la 1 an apoi mă pot opera. Deci de bisturiu tot nu scap doar ca mai amân operația pana la 1 an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai avem 3 saptamani pana la diversificare și ne documentam bine! Suna bine ideea cu autodiversificarea...mi-e cam teama sa îi dau bucăți și nu piure dar om vedea...pana atunci ne-am achiziționat castronele cu capac, recipiente de stocat mancarica și linguriță cu rezervor! Încă suntem în căutarea unei canite cu găuri mici. Eu încă îi dau sa bea din biberoane cu tetina nr 1. Cu 2 găurele se încearcă. ..le refuza! Poate ca nu e încă pregătită. ..mai asteptam ca nu ne grăbim nicăieri!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...