Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

 

 

Mamici care alaptati, voi mai folositi suplimente gen ceai/pastile pt lactatie? Eu inca folosesc, dar ma intreb daca o fi bine ca 4 luni tot iau zilnic fenicul, anason etc.

 

Da, eu iau. Nu știu cât bine face nici dieta nici suplimentele. Am început sa mă simt și rău din când în când,  nu știu de la ce. O sa vorbesc serios la controlul de 4 luni sa văd cum sa dau drumul și la lapte praf

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da, eu iau. Nu știu cât bine face nici dieta nici suplimentele. Am început sa mă simt și rău din când în când, nu știu de la ce. O sa vorbesc serios la controlul de 4 luni sa văd cum sa dau drumul și la lapte praf

 

Si eu mai iau dar recunosc ca nu mereu ca mi s-a facut pur si simplu sila de la ele, imi vine cateodata sa vars .

Dar eu deja ii dau si complwtare cu lp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poohy pentru rostogolire trebuie pur si simplu sa o ajuti. Ii intinzi o manuta si o rostogolesti pe acea parte. Am gasit foarte multe filmulete si pe youtube cu exercitii pentru bebe printre care si rostogoliri.

 

La kineto mi s-a explicat importanta exercitiilor pentru dezvoltarea armonioasa a bebelusului, practic asa i se dezvolta musculatura.Mai ales daca ai un bebe mai lenes, e bine sa il ajuti.

 

Referitor la anason si fenicul, eu stiam ca nu e bine sa fie luate pe termen lung. Nu stiu ce efecte secundare pot avea dar asa mi-a spus si pediatra la nastere, sa le folosesc doar 2-3 saptamani. Dar si eu am baut ceai mai mult timp, desi nu zilnic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...