Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da, începusem sa îi dau supa pentru ca un medic îmi spusese ca trebuie neapărat sa mă operez la san sa scot fibroadenomul. ..și vroiam sa încep mai devreme diversificarea astfel încât la 6 luni sa aibe deja masa solida. Dar am mai consultat și alți medici de la Fundeni care mi-au spus ca pot alăpta liniștită pana la 1 an apoi mă pot opera. Deci de bisturiu tot nu scap doar ca mai amân operația pana la 1 an.

Ce dimensiune are fibroadenomul?banuiesc ca e mare daca trebuie operat....detin si eu unul,care in sarcina se marise mult,acum a mai scazut....nu vreau sa l operez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mai avem 3 saptamani pana la diversificare și ne documentam bine! Suna bine ideea cu autodiversificarea...mi-e cam teama sa îi dau bucăți și nu piure dar om vedea...pana atunci ne-am achiziționat castronele cu capac, recipiente de stocat mancarica și linguriță cu rezervor! Încă suntem în căutarea unei canite cu găuri mici. Eu încă îi dau sa bea din biberoane cu tetina nr 1. Cu 2 găurele se încearcă. ..le refuza! Poate ca nu e încă pregătită. ..mai asteptam ca nu ne grăbim nicăieri!

 

Caut si eu un site de unde sa procur tot ce tine de diversificare...scaunel, castronele, lingurite, pt stocare, cereale bio...etc...aveti idee?!  Pe bebetei cere plata online cu cardul insa eu nu am facut niciodata asa ceva, am o retinere...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, bine ca e totul ok.

 

Lili, eu am peste 10 comenzi in ultimui ani pe farmacia tei si bebetei. Nu am avut prob cu plata cu cardul. Mai poti incerca emag (vezi sa nu ai produse de la mai multi comercianti ca platesti transp pt fiecare), bebelusultau, erfi, soffiplanet, farmaciaardealul. Eu de pe site-urile lor am mai luat produse in ultimii ani.

 

Eu iar stau prost cu lapticul. Sau  nu-mi dau seama care-i prob de fapt. Asta mica sta f.putin la san ziua, noaptea sta mult, dar daca nu stimuleaza si ziua nu stiu ce se mai produce. ieri  u pompa am scos vreo 20 ml doar di tr-un san :( Ai vostri cam la cat timp mai mananca ziua (cei alaptato). poate o pun prea des la san.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Mima. Voi intra pe aceste site-uri sa imi fac o parere.

Ce parerw aveti despre cerealele pt bebelusi? Pediatra a zis ca e posibil sa incepem cu diversificarea putin mai devreme cu vreo 2-3 sapt pt ca nu a luat bine in greutate in ultimele 6sapt. Ma gandeam la Organix...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, a mea suge in ultimul timp la 2 ore sau chiar o ora si 1/2, rar la 2h30 sau 3h. Indiferent ca e zi sau noapte... Sa vedem cat a luat saptamana asta sa vedem totalul la 5 luni, ca era deja la 470g cu o saptamana inainte.

 

Legat de cereale am tot citit ca nu s-ar mai recomanda (cele din comert, procesate), ca ar fi mai bine sa le faci tu in casa. Si depinde si de la ce varsta. Dar asta pe grupuri, nu stiu ce zic doctorii ca nu am intrebat inca. Mihnea a luat cereale Milupa bio 3 sau 7 - de pe la 11 luni in iaurt, sa il mai ingros din cauza refluxului... Si acum mai imi cere iaurt cu cereale

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...