Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

 

 

A da, si mi s-a pus pata sa pun gutui, pere si mere la pastrat peste iarna, ca abia in ianuarie o sa le manance Elisa. Sa vedem ce iese. De dovleac placintar mi s-a spus ca se gaseste toata timpul prin piata/magazine (cum noi nu mancam :D nu stiu), asa o fi? Morcovi & co sigur se gasesc toata iarna. Surse sigure nu am, asa ca asta e. Poate la primavara sa comand cate ceva de pe cosul de legume

 

Cum conservi fructele?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum conservi fructele?

 

Incerc marea cu sarea, incerc sa le tin la loc racoros si intunecat in pivnita. Nu stiu daca sa le invelesc sau nu in ziar, unii zic ca asa e ok, altii ca nu. Nu am mai incercat asa ca nu stiu daca merge.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Unul de 3 cm și altul de 2,5. Nu sunt Fibroadenoame simple...mai au și altceva prin ele. Medicul de la Fundeni a spus ca nu sunt periculoase dar ca nu exista tratament. Acu' dacă trebuie, le scot. ...

Nu sunt chiar mari....eu l am avut mai mare,banuiesc ca pe baza hormonala,mi au zis ca,daca nu depaseste 4,5 sa nu ma operez,din cate stiu,nu sunt periculoase,eu imi fac eco de 2 ori pe an sa vad cum stau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mima, a mea suge in ultimul timp la 2 ore sau chiar o ora si 1/2, rar la 2h30 sau 3h. Indiferent ca e zi sau noapte... Sa vedem cat a luat saptamana asta sa vedem totalul la 5 luni, ca era deja la 470g cu o saptamana inainte. Legat de cereale am tot citit ca nu s-ar mai recomanda (cele din comert, procesate), ca ar fi mai bine sa le faci tu in casa. Si depinde si de la ce varsta. Dar asta pe grupuri, nu stiu ce zic doctorii ca nu am intrebat inca. Mihnea a luat cereale Milupa bio 3 sau 7 - de pe la 11 luni in iaurt, sa il mai ingros din cauza refluxului... Si acum mai imi cere iaurt cu cereale

 

Pe cutiile de cereale simple de orez scrie la ingrediente: faina de orez îmbogățită cu vitamina B1. Atât.  Eu cred ca sunt ok pt bebei. Noua pediatra ne-a zis sa le dam de la 6 luni în combinație cu fructe/legume/lapte. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe cutiile de cereale simple de orez scrie la ingrediente: faina de orez îmbogățită cu vitamina B1. Atât.  Eu cred ca sunt ok pt bebei. Noua pediatra ne-a zis sa le dam de la 6 luni în combinație cu fructe/legume/lapte. 

eu am citit ca cerealele ingrasa. si al meu e destul de gras pentru 4 luni si o saptamana. in functie de cat va avea la 6 7 luni o sa vad daca ma orientez si spre cereale. insa numai daca va avea probleme cu greutatea, ceea ce nu e cazul deocamdata, ii voi da cereale. pana atunci le zic pas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca îngrașă cerealele, asta știe toată lumea (pâinea îngrașă etc). Și Manu a avut interzis. Nu a reușit nimeni sa îmi explice de ce sunt așa de rele cerealele pentru bebei - ca sunt procesate (la fel ca faina alba etc), ca orezul conține nu știu ce arsenic (dar e vorba despre orice tip de orez, nu moț ăla alb sau cel din cerealele pentru bebeluși) etc. Vad după 7-8 luni ce cereale îi dau și cum . .. Nici nu știu cum o sa fie diversificarea la ea, dacă e considerata cu alergii sau nu

 

Nu mai mananca bine Lizzy de duminica si plânge. .. Of

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandarina, cand ai timp poți sa îmi spui și mie te rog ce aparat cu aburi ai folosit pentru salteaua lui Matei? Mă tot streseaza de atunci subiectul. Plus ca mă streseaza covorul Elisei ca e alb, și doar nu îl duc la curățat la 2 saptamani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...