Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Multumesc din nou ptr. raspuns, pare sa mearga cu seringa. Oricum am facut o programare sapt. viitoare la un alt pediatru caci nici eu nu sunt tocmai incantata sa ii dau ceva daca nu e absolut necesar.

Mai am o intrebare, noi abia ce am iesit din spital cum va spuneam, trebuie sa il inscriu la un medic de familie, voi cum ati procedat? Trebuie sa fie neaparat pediatru, ma gandesc si in perspectiva vaccinurilor? Sa il inscriu la medicul meu de familie? Va intreb una si alta ptr. ca nu ma aflu in orasul natal in urmatorul an si implicit nu prea am cu cine sa ma sfatuiesc aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Multumesc din nou ptr. raspuns, pare sa mearga cu seringa. Oricum am facut o programare sapt. viitoare la un alt pediatru caci nici eu nu sunt tocmai incantata sa ii dau ceva daca nu e absolut necesar. Mai am o intrebare, noi abia ce am iesit din spital cum va spuneam, trebuie sa il inscriu la un medic de familie, voi cum ati procedat? Trebuie sa fie neaparat pediatru, ma gandesc si in perspectiva vaccinurilor? Sa il inscriu la medicul meu de familie? Va intreb una si alta ptr. ca nu ma aflu in orasul natal in urmatorul an si implicit nu prea am cu cine sa ma sfatuiesc aici.

Trebuie sa l inscrii la un medic pediatru,daca medicul tau de familie e specializat si in pediatrie si ai incredere in el,il poti inscrie,daca nu,cauta un medic pediatru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca mai intai de toate ii faci fisa medicala la medicul de familie. Acesta ii va face schema de vaccinari. La pediatru pt orice altceva chiar si de 2 ori pe luna cat e f micut sau de cate ori consideri necesar...

Cel putin asa e la noi...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bafta, Lili! O sa fie bine.

 

Anca, e de preferat sa fie medic de familie si specializat pe pediatrie, dar daca nu este nu cred ca e asa problema pt ca te duci cu copilul la controale la pediatru. Al nostru are si specializ.pediatrie, insa o singura data am fost la el. Controalele si vaccinurile la pediatru le-am facut. dar ambii sunt in aceeasi locatie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La cine te duci?

 

La Dragulescu. Da sunt asa de dezamagita ca in tot orasul nu am gasit sa fac eco de sold. Si am impresia ca el la cabinet nu are si te trimite apoi in caz de ceva pe la spital pt rafiografie pe baza de trimitere....

Sotul imi zicea sa nu mai chinui baiatul pe drumuri degeaba ca nu are nimic, mai ales cand a auzit cum sta treaba....dar ma tot gandesc acum...mi-a intrat in cap si gata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La Dragulescu. Da sunt asa de dezamagita ca in tot orasul nu am gasit sa fac eco de sold. Si am impresia ca el la cabinet nu are si te trimite apoi in caz de ceva pe la spital pt rafiografie pe baza de trimitere.... Sotul imi zicea sa nu mai chinui baiatul pe drumuri degeaba ca nu are nimic, mai ales cand a auzit cum sta treaba....dar ma tot gandesc acum...mi-a intrat in cap si gata.

Chiar daca nu are la cabinet,cu toate ca eu cred ca are,te cheama in policlinica tot la el,dar iti spune daca are nevoie sau nu,e un doctor bun,chiar sunt curioasa,sa mi spui si mie ce faci,nici Sara nu le are egale,dar nu mai investighez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...