Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Mulțumesc Mandarina!    

 

Mulțumesc Mima! Am împrumutat o protecție de la poarta-ma (adică o protecție marca respectiva mi-a fost împrumutată de cineva ca se înțelege aiurea)

 

Se păre ca la Elisa e o enteroviroza , acum după primele scaune diareice s-a liniștit

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sanatate multa Elisa! Lili, cum a fost la ortoped? Bebelina mea sta in fund. Si sustinuta dar sta si singura. Si am ok-ul de la kineto sa o tin in fundulet cat vrea ea. Si in sfarsit a reusit si ea sa se rostogoleasca. Abia acum, la 5 luni si 3 saptamani. Poohy, prietena ta cred merge la aceeasi doamna la care merg si eu la Ina Therapy. Pentru ca azi imi povestea ca are o fetita ceva mai maricica ca a mea care merge de-a busilea. Mai am o saptamana si incep diversificarea. Weekendul viitor. Si inca nu i-am cumparat scaun. Ce scaun imi recomandati?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, noi am avut unul Baby Design Pepe. Reglabil pe inaltime, spatar ce se poate inclina, pret ok. A rezistat f.bine la cel mare si chiar l-am vandut. Bravo pentru bebe care sta deja in fundulet.

 

Poohy, cum mai e Lizzy? Ceilalti bebei ce mai fac?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara vrea numai in fund,o tin in bratele mele,inca nu sta singura si imi este frica sa o tin prea mult...ii voi incepe diversificarea la 6 luni si 2 sapt,atunci cand ii voi schimba si laptele,ptr scaun as opta ptr cel de la ikea,multa lume il lauda plus ca mi se pare mai accesibil la pret....

Lili,toate bune?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, Lizzy e mult mai bine azi.

 

Oani, eu am slex brevi de la copiii mai mari. Sunt mulțumită dar nu îl recomand neapărat ca nu știu dacă merita prețul. Se poate sa fie același kinetoterapeut. Acum câteva zile s-au trezit ca s-a ridicat în picioare de marginea patului. 6 luni si jumătate are.

 

A pus-o azi mama pe Lizzy în fundulet și spre surprinderea mea a stat destul de bine. Însa nu o mai las, aștept 6 luni dacă asa mi s-a spus (mai avem aproape 4 saptamani :))))

 

Eu nu aștept sa stea super bine în fundulet. Pot sa îi dau și în bouncer / leagăn 3 lingurițe,  ca mai mult nu mănâncă în primele săptămâni. Pe 2 decembrie mă gândesc sa încep ,  dar mai vedem.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt f necajita. Azi- noapte nu am dormit aproape deloc de griji desi bebele a dormit bine. Am fost la pediatru si....surpriza!...doar 130gr in 3 sapt.  :( Chiar nu ma asteptam la un asemenea record! Cica sa merg pe la gastro-pediatrie...dar noi nu avem asa ceva in oras. Clar vreau sa mai cer una-doua pareri! Sapt viitoare iar la medic. Sa vedem la care insa...Parca nu mai am nici vlaga. Si imi dau seama ca nu ii acord suficienta atentie celui mare cu atatea pe cap...alte mustrari de constiinta. Adina, ce ma sfatuiesti?! Pe la ce pediatru sa mai zbor?!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...