Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Baby guard dha contine si d3 si omega 3 (albastru), baby guard simplu (galben) contine numai d3. Adina, tu de ce dai cantitate dubla de d3, are probleme cu asimilarea vitaminei? In prospect scrie o singura capsula sub 2 ani (si asa mi-a recomandat si doctorul)

I le dau pe ambele Anca,pentru ca are fontanela mare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi bebelusa mea a descoperit rostogolitul. E fascinata. Si dupa baie s-a tot intors pe burtica, abi am reusit sa o dam cu crema. Asa, dintr-o data. E simpatica foc. Legat de dha, eu iau femibion 2 care are o capsula de dha, ma gandesc ca ajunge si la bebe ceva...

Adina, si ce daca are fontanela mare? Eu stiam ca e bn, problema e cand e mica. Eu ii dau 2 pic de vigantol, baby guard-ul il da afara. Desi am mai sarit cate o zi. Nu sunt asa convinsa de utilitatea lui...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, ma bucur ca e ok soldul. Si cu greutatea o sa fie ok. Cum e bebe? Activ, vesel? De multe ori ne ingrijoram mai mult decat trebuie. Si unii doctori, din pacate, ne amplifica grijile.

 

Cu vit. D3 , fii atenta la tipul produsului. Daca e Vigantol, in mod normal se recomanda 2 pic/zi. Daca e vit. D3 de la Secom sunt 5 pic/zi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lili, ma bucur ca e ok soldul. Si cu greutatea o sa fie ok. Cum e bebe? Activ, vesel? De multe ori ne ingrijoram mai mult decat trebuie. Si unii doctori, din pacate, ne amplifica grijile. Cu vit. D3 , fii atenta la tipul produsului. Daca e Vigantol, in mod normal se recomanda 2 pic/zi. Daca e vit. D3 de la Secom sunt 5 pic/zi.

Mie de la nastere mi au recomandat sa i dau cate 4 picaturi de vigantol pe zi,eu nu i am dat decat 2,dar cand am fost la pediatru mi a spus ca pe timp de iarna se recomanda mai multa vit d ptr ca se intra mai putin in contact cu lumina soarelui....oricum se apropie sfarsitul lunii si o sa ma duc sa i fac toate analizele....abia astept sa vad daca trebuie sa i mai dau si altceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Azi bebelusa mea a descoperit rostogolitul. E fascinata. Si dupa baie s-a tot intors pe burtica, abi am reusit sa o dam cu crema. Asa, dintr-o data. E simpatica foc. Legat de dha, eu iau femibion 2 care are o capsula de dha, ma gandesc ca ajunge si la bebe ceva...Adina, si ce daca are fontanela mare? Eu stiam ca e bn, problema e cand e mica. Eu ii dau 2 pic de vigantol, baby guard-ul il da afara. Desi am mai sarit cate o zi. Nu sunt asa convinsa de utilitatea lui...

Si Sara se stramba la el...dar il dau in timpul mesei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu Cat88, faringita? De obicei se manifesta si cu febra si tuse totusi. Nu stiu....Daca te ingrijoreaza poate ar fi bine sa o vada un medic. 

Bravo pentru rostogoliri!

Referitor la DHA e ok Femibionul. Se transmite si in lapte deci va primi si bebelina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lili, ma bucur ca e ok soldul. Si cu greutatea o sa fie ok. Cum e bebe? Activ, vesel? De multe ori ne ingrijoram mai mult decat trebuie. Si unii doctori, din pacate, ne amplifica grijile. Cu vit. D3 , fii atenta la tipul produsului. Daca e Vigantol, in mod normal se recomanda 2 pic/zi. Daca e vit. D3 de la Secom sunt 5 pic/zi.

 

Multumesc Mima. Bebe e bine, vesel,activ, parca are motoras la fund cand e sub salteluta de activitati. Si doarme f bine. E tare dragalas cand incearca sa se legene singur cand i se face somn.

In legatura cu vigantolul sau d3 de la secom, voi mai cere sapt viitoare o a 3a parere la un alt pediatru deoarece bebe are fontanela mica. Dr unde merg acum a zis sa nu imi fac griji intrucat era pericol daca se inchidea inainte de 3 luni. Si ca administrarea vigantolului nu influenteaza defel inchiderea fontanelei...lucru asta insa l-am citit si prin alte parti... Totusi sunt nelamurita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...