Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

 

 

Eu astept cu nerabdare BF sa ii iau scaunul de masa :) Suntem putin stresati ca la fii'mea la gradi au fost cazuri de scarlatina. Asa ca o tin acasa saptamana asta. Sper sa fie ok. Am emotii.
Oani, multa sănătate ! Dar de ce nu îi faci copilului un exudat sa vezi cum stai? ca statul o săptămână acasă nu te scapă de scarlatina , și streptococul nu da numai scarlatina. Și dacă ceilalți copii nu fac și ei testul si nu se face cât de cât dezinfecție în grădiniță, degeaba. Oricum, sunt și mulți purtători sănătoși, și mulți doctori lor nu le recomanda antibiotic (pe buna dreptate ca e aiurea sa indopi așa copilul cu antibiotic ), dar exista pastilute de supt care ajuta Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da,i-am recoltat azi dimineata. Si au cerut cei de la gradinita analiza la toti copii

 Dar maine ar trebui sa vina toti cu rezultatul. Asa ca cel putin azi va sta acasa ca sa evit pe cat posibil contaminarea. Ei au spus ca au facut dezinfectie aseara. Dar daca azi vin copiii ma gandesc ca degeaba au facut in cazul in care mai sunt si altii infectati. 

Vedem. Sper sa fie ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu procedez la fel. Imi fac o lista in creion ca sa vad si pretul vechi, apoi compar atunci de BF. Daca se merita cumpar. In principiu caut pt copii, ai mei si ai altora...jucarii, seturi de carti pt cei mai marisori gen Harry Potter ...un carucior sport pt la primavara, un scaun masa...Ce veti folosi pt piureuri fructe& legume? Ma gandeam si eu la un nutribulet dar nu stiu cat o sa ma ajute...poate asa il fac si pe cel mare sa consume fructe variate...

Buna ideea cu caruciorul sport. Am sa urmaresc di eu.

Eu am un mixer vertical pentru piure de la fata mare,ma bazez pe el si de data aceasta. Si un abarat de gatit cu aburi Phillips,si sterilizatorul electric care poate fi folosit si la gatit cu aburi.

In rest i-am cumparat lingurite de silicon si bavetele muuuulte. Castronele voi folosi din cele de portelan pe care le am deja in casa.

Maine sau poimaine vom avea si noi prima masa ;). Va tin la curent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi ieri la pediatru. Bebe a luat un virus si are putin rosu in gat, de aceea e ragusita. Nu ne-a dat nimic, nu are febra sau muci, a zis ca ii trece si intr-adevar, e mai bine. Eu as vrea sa ii iau scaun auto de BF ca nu mai sta bine in scoica. as vrea unul care sa mearga si cu spatele la sensul de mers. Ceva idei? Noi pt masa avem peg perego-tata mia. E ft fain, sta deja in el cu spatarul lasat. E fain ca are roti si o mut prin casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multă sănătate! Și chiar dacă iese streptococ, sfatuieste-te cu un pediatru bun dacă e chiar nevoie de antibiotic - în funcție de starea fetiței. Ca altfel o sa tot fie infecții și riști sa îi dai lunar - și așa imunitatea scade (pe lângă faptul ca nu e bine sa indopi așa cu antibiotic). Sunt pățita... Din 2 în 2 saptamani au fost anul trecut cazuri de scarlatina la Mihnea în clasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt aparate 2 in 1, pt gatit la aburi si mixer. Eu nu as face totusi investitia pt ca am deja aparat de gatit la aburi si blender, pe care le folosesc pt mancarea noastra. Si nu i-as pasa la blender, as vrea sa fac cu furculita, sa aiba granulatie mai mare. ma gandesc ca dupa aceea nu mai scap de blenduit pana la 3 ani. Oani, bafta cu diversificarea!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, mamici. pe mine ma paste o raceala. sper sa nu ia si cel mic. Lili, ma bucur ca totul a iesit bine la doctor, si cu eco de sold, ca tare erai necajita. Oana, fetita ta e tare scumpa.Cat88, sanatate micutei. Pandesc si eu reducerile de Black Friday ca sa cumpar lui bebe scaun de masa, etc. pana la diversificare mai am o luna jumate, poate chiar 2, daca aman pana dupa sarbatori. insa incep sa strang tot ce imi trebuie din timp. am un mixer vertical cu care ii voi pasa mancarea. voi merge pe un steamer manual sa zic asa, de fapt e vb de o sita, i as mai lua si o cratita foar pt el. lingurite am deja din silicon cu temperizator de caldura, bavetici multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, ai o dulceața de fetița  [olala] .

 

Eu am comandat un mixer vertical si am luat sita+cratiță de la IKEA. Scaunul de masa mi-a rămas de la Natalia, am luat insa si un Antilop de la IKEA la care am in plan sa trec cand sta bine in funduleț. Mima, sa îmi spui si mie te rog cum funcționează dispozitivul acela de hrănire cu silicon, e prima data cand aud despre asa ceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...