Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mima, inseamna ca avem cunostinte comune ;) Irina Costache ( cu blogul ) este pediatrul meu de suflet.

 

Da, eu doar am descoperit blogul ei. imi place. voi va duceti la ea?

 

Si eu o sa ii dau legume, carne, ou, apoi fructele. Si o sa incep cu um pic de cereale Nu stiu cum o sa fie cu fructele, poate i se maturizeaza sist digestiv intr-atat incat sa le suporte, pentru ca eu nici acum nu pot manca un fruct fara sa ii irite stomacelul substantele ce ajung in lapte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nicio problema cu fructele, am mancat si mananc tone zilnic. Doar ca vreau neaparat sa introduc carnea si ouale pt. aportul de fier, pt ca ii dau supliment (in urma analizelor) si cred ca se asimileaza mai bn din mancare. Asa ca as incepe cu legume, apoi surse de proteine si apoi fructe in ideea de a nu le baga pe toate dintr-o data. Totodata, nu pot conbina fructele cu carnita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca se pot da fructele oricand, cele autohtone, fara potential alergen. Stiu ca se zice ca nu mai accepta legumele dc incepem cu fructe. Dar si laptele nostru e dulce (presupun ca si cel praf), asa ca ei sunt deja obisnuiti. Asta daca nu-s ca a mea, sensibila la fructe  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa introducem si fructe si legume? e si asta o idee. nici eu nu cred ca nu mai accepta pe urma legumele. laptele e mai dulce totusi decat unele fructe. oricum vor manca putin la inceput, nu imi fac mari iluzii. pana la urma cred ca trebuie mancare sanatoasa, cat mai putin prelucrata. pana la urma, in blw nu se pune asa mare accent pe ordinea introducerii alimentelor. nu cred ca are sens sa ne stresam chiar atat de mult. eu sper sa ajunga sa manance cam ca noi pana spre 1 an. noi mancam sanatos, fara prajeli, fara fast food. nu vad de ce sa ii prepar separat tot felul de "budinci". cred ca mai degraba ii descurajeaza sa manance. Asa gandesc acum, cel putin...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...