Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

O ridic de mânuțe ca încearcă și ea singura, ajuta. Și mi-au zis ca e și ok :) La mine statul în brațe e norma, urla dacă nu e în brațe. Are și momente când sta foarte cuminte, și tind sa cred ca o deranjează ceva, nu extrem de tare, când urla ca vrea în brațe și se potolește în brațe. Am observat ca îi place sa facă scaune numai în brațe :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gânganie, mi-a adus aminte o prietena ca e Babyboom în weekend, o sa încerc sa ajung și pe acolo sa văd ce găsesc pentru diversificare

pai Lizzy face pe 30 a lunii 6 luni. deja e timpul sa te aprovizionezi. eu mai astept pana dupa urmatoarea vizita la pediatru si dau o fuga prin Ikea, comand de pe Nichiduta, ca mi se par f ok produsele. de pe Nichiduta am comandat carutul si patutul. am lista pregatita :D insa astept sa treaca macar Craciunul, caci vine mama pe la mine si incepe cu sfaturile ei invechite. nu le spune din rautate, dar nu se mai aplica acum: clasica supica cu paine, ceai de tei, lapte cu orez, etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E si indicat cred sa ii ridicam de manute. Asa vedem daca vine cu capusorul in aceeasi linie cu trunchiul. Eu am inceput sa il tin maxim 1-2 minute in fundulet, eu sustinandu-l de solduri. Asa am vazut pe niste canale youtube de gimnastica bebei de varsta lui.  Isi lucreaza muschii si ii si place mult.

 Felicitari oani pt galusca!

Cu ce veti sterililiza castronelele? Eu am solutie de stetilizare la rece de la chicco pt jucarelele lui. O voi folosi si pt tacamuri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Canuta similara celei de la Munckin am avut noi, dar de la alta firma. Cand era mai mare. A fost un moft al meu mai mult, copilul nu a fost incantat cine stie ce.

 

Adina, am uitat sa-ti zic ca eu am luat-o usurel cu divetsifucarea la cel mare...i-am dat o perioada cate putin sa vad cum reactioneaza, daca digera mancarea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Lili,e ok. Asa am invatat si noi la kineto. Tinut de solduri. Cu o mana pe un sold si cu cealalta il tii de manuta,lasandu-i astfel o mana libera cu care sa invete sa se sprijine. Si ca sa se invete sa isi tina echilibrul exercitiul se face mai bine pe o minge fitball. A mea e super incantata cand face exercitiile pe minge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Lili,e ok. Asa am invatat si noi la kineto. Tinut de solduri. Cu o mana pe un sold si cu cealalta il tii de manuta,lasandu-i astfel o mana libera cu care sa invete sa se sprijine. Si ca sa se invete sa isi tina echilibrul exercitiul se face mai bine pe o minge fitball. A mea e super incantata cand face exercitiile pe minge.

de la ce varsta e indicat sa facem asa? al meu face duminica 4 luni si 3 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...