Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Eu cred ca diagnosticul e dat si pe deductie simpla, ei nu mananca altceva. Cei pe LP sunt cu proteina ceilalti cu LM cu lactoza. Diagnosticul fiind pus in caz de eritem, prurit, scaune moi, flatulenta, varsaturi/regurgitari, meteorism:))

 

Poohy, gandeste-te ca e bine, incearca sa vizualizezi o Lizzy happy happy joy joy fara probleme cu kk, bube, hemangioame etc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor astazi am fost la pediatru și mi-a spus ca are lipsa de calciu! Mi se pare tare ciudat în condițiile în care eu mănânc zilnic lactate și iau supliment de calciu + d3 de la naștere. A intins-o pe spate si a ridicat-o de manute spre ea și atunci s-a observat cum coastele ei se deplasează spre exteriorul abdomenului. Explicația dânsei a fost ca oasele în lipsa calciului se umfla spre exterior. A spus ca nu e grav și ca într-o luna, cu fiole de calciu, ar trebui sa revină la normal.am vrut sa va povestesc sa verificați ăsta la copilași. Eu am mai ridicat-o așa cum a facut - o și dna doctor dar numai îmbrăcată. ..Din acest motiv nu am observat problema. În rest este totul bine...are gingiile umflate, semn ca în curând vor apărea și dințișorii!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, a mea refuza orice biberon deocamdată. .. Trebuie sa fie mai mult de super înfometata ca sa accepte ceva - s-a întâmplat o data am avut o problema cu cei mari și după 4 ore și jumătate a acceptat biberon (cu laptele meu lăsat acasa). Altfel nu - nu contează ce lapte e în el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu ma mai dreg cu b-uri cand cade gramezi (taxofit cu metafolin iau).

 

Ooka, ai cumparat de la noi? ca nu gasesc produsul decat in Germania.

 

Cat, stiu ca asa se intampla dupa nastere, din cauze hormonale , dar totusi mie mi se pare cam mult. In ritmul si cant care-mi cade , raman cheala. Mi-am comandat si niste fiole foltene pt ca stiu ca m-au mai ajutat cand am avut prob.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...