Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

E ziua ta, Adina? Daca sa, la multi ani! Sa nu cedezi in fata nimanui. Ca e copilul tau pana la urma. Eu le-am zis din start ce si cum, ft hotarata, si nu ma mai bate nimeni la cap. Nu mai indraznesc sa se puna cu mine :))Gaganie, noi avem cei mai mici beei. A mea face 5 luni in 19. Eu nu o trag de manute. Nu stiu cum sa explic. O tin de maini si ea se ridica. Le foloseste pe post de sprijin. Pediatra a zis ca e ok dar sa nu exagerez. Nu o tin in fundulet decat cateva secunde. Ca e prea mica totusi

Da Catt e ziua mea,obositoare....azi ii simt pe toti 29 de ani....lasa ca trece,prea multe griji ptr astazi,mai stau linistita o luna si dupa incepem kn forta cu mancarica....sper sa stea cat mai curand in fundulet...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani, Adina!

 

Si eu il tin pe Matei de mânuțe ca sa se ridice, asa cum a zis Poohy. Si il mai tin in funduleț cand il tin in brațe pe canapea. Nu e recomandat sa facem asta? Matei face mâine 5 luni si o săptămana. Ma adaug si eu celor care pricep greu :) - nici eu nu am înțeles cum trebuie sa facem sa ii ridicam corect.

 

Mima, multumesc si eu pentru link-urile despre diversificare, foarte interesante. Natalia a fost diversificata de bunici, eu am inceput serviciul cand avea 4 luni. Eu nu m-am informat cum trebuie, iar ei au aplicat vechile metode cu distrasul atenției, cu jucării la masa, cu unic scop sa ajungă mâncarea in stomac. Cand a mai crescut si am renunțat la tot felul de scheme, a inceput sa refuze multe alimente. Si acum mănâncă extrem de putine legume, asa ca am inceput diversificarea din nou :(. In mai puțin de o luna trebuie sa încep si cu Matei si recunosc ca îmi e cam frica. 

 

Ieri am fost la controlul de 5 luni. Flăcăul meu are 7700g si 68cm. Pediatra spune sa nu introducem fainoasele la diversificare, pentru ca este grasut. Si eu care ma plângeam ca nu ia in greutate cum trebuie :). Trecând peste asta, mi se pare cam ciudata schema de diversificare - mi-a spus sa începem cu suc de morcov iar peste câteva zile sa adaug si mar la suc. Abia apoi sa trecem la supa de legume. Voi aveți vreo schema care va place? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...