Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Salut
Mandarina eu am gasit o lista la fetele din martie. Dar nu stiu sa o atasez, poate ne ajuta Poohy ca o are si ea.

 

Cu ridicatul in fund, Poohy, faci asa: bebe sta la margine de pat, masa de infasat, perpendicular pe muchie.
1. Tragi genunchii in jos astfel incat sa se indoaie pe muchie
2. Tii genunchii cu bazinul tau
3. Iei mana bebelusului si o tii dreapta langa bazinul lui
4. Incepi sa ridici usor plimbandu-te peste bazinul lui nu in sus spre tine

Rezultat: bebe ar trebui sa se ridice in sezut sprijinit in mana opusa, deschisa la bb mai mare sau pumn la bb mai mic.

 

Primele doua puncte se pot inlocui daca bebe sta intins in fata ta si mana ta stanga ii tine bazinul jos iar cu dreapta il ridici.

 

imi cer scuze daca am citi gresit cu ridicatul in picioare, nu a fost cu intentie [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu voi merge pe schema clasica, tot piure pasat la mixer sau la furculita. prima luna legumele, apoi fructele. sa vad ce schema de diversificare imi da pediatrul. nici eu nu i voi da fainoase, are deja aproape 10 kg si nu are inca 5 luni. a luat o la galop cu greutatea, sper sa nu fie probleme in privinta asta. a inceput sa se rostogoleasca si al meu, mai greu, isi face vant mult, dar se rostogoleste. Mi-ai dat o idee, Ooka, sa incep si eu diversificarea cu data de 1, 1 ianuarie :)) pt ca pe 23 dec face 6 luni :) deci sa inteleg ca diversificarea incepe cu legume doar la pranz, apoi introducem fructele la micul dejun. dar cand introducem cina si ce introducem la cina??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, multumesc de intrebare. Plange cand ii lucreaza la cap, urla de fapt. In rest e relativ ingaduitor. Are deja vreo 11 sedinte la activ plus 3 de osteopatie.

ce muschi ii lucreaza? e vorba de torticolis? ca zi al meu avea dar i-a trecut. ziceai ceva si de plagiocefalie? scuza ma ca intreb 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...