Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Stati linistite fetelor, ca noi suntem mai mici: 6600 g, 64 cm, 5 1/2 luni. Mai mult nu pot sa o fac sa manance. De o sapt chiar sta mai mult la san. Cantarul zice ca a luat mai bine in greutate; scutece ude putine. E sanatoasa, vioaie. Poate asa e perioada intre 4-6 luni. Incerc sa fiu optimista.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A mea dupa 3 luni a luat putin in greutate. Si apogeul a foat de la 5 la 6 luni 300gr. Asta e. Pediatra zice ca e prea putin, medicul de familie care e specializat in pediatrie zice ca e ok pentru ca are 8100gr la 6 luni.

Sta foarte putin la san ziua, doar cand adoarme la san sta si jumatate de ora,in rest 5 minute maxim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voi va faceti griji pt greutati. nu ar trebui. niciun copil nu respecta intocmasi graficele de crestere. sunt perfecti asa cum ii aveti. al meu prea a luat o la galop cu greutatea. de acum ma astept sa stagneze ori sa ia f putin in greutate. important e sa nu scada. e pufos si greut, dar e genetic. asa eram si eu si tatsu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, ies dintii. Are doua umflaturi albe pe gingia de jos, ca doua cornițe. Asa se explica mârâiala din ultimele 4-5 zile. Nu vrea nici in brate, nici jos, nici nu doarme ziua. M-a cam terminat zilele astea. Bine ca doarme totusi noaptea. Nu am dat-o cu nimic. Oare sa incerc un gel ceva sau nu sunt sigure? Pediatra mi-a prescris niste picaturi homeopate, camomilla, parca. Nu le-am luat inca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo!!!! Am auzit de aceste granule,cica ar fi bune. Eu pe fetita mare nu am dat-o cu nimic pentru ca dormea normal iar cat era treaza ii dadeam jucarii speciale de dentitie si nu parea ca o deranjeaza foarte tare. Nu mi-a facut niciodata crize de plans de la dinti dar ea a acceptat suzeta si noaptea cred ca o ajuta cumva.

Acum sa vedem ca si a mea asta mica e agitata tare de cateva zile iar noptile la fel, se foieste mult si vrea tzitzi sa o suzeteze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doar agitate sau și plâng mult? Mie tot mi se pare ca văd umflături de mult timp, simt si zimtisori la deget, dar nu a spart nimic. Nici eu nu am simțit dinții la cei mari, adevărul e și ca unul sugea degetul și unul limba, și Lizzy nimic. Sa iasă repede și fără dureri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...