Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Nu a urlat sau ceva, cred ca termenul de mârâiala e cel mai potrivit. Cam o sapt a durat. Punctul culminant a fost vineri si mai ales sambata noaptea cand a adormit la 4 dimineata si la 7 s-a trezit. Nu voia nici jos, nici in brate, nici la san. Parca ne certa cu "meeeee". Era vizibil iritata. Azi pare ca si-a revenit. Sa nu o deochi:)). Am incercat cu chamomilla dar am ajuns la calgel ca eram epuizati amandoi si ne era si mila de ea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Ganganie. Eram eu mai reticenta la geluri pt. ca in fond sunt medicamente, dar parea ca sufera. Medicul mi-a zis ca e ok...eh, asta e. Nu a facut taraboi foarte mare, doar ca e o perioada solicitanta. Acum parca e un iepuras!

Asta cu dintii inteleg ca e determinata genetic. la noi se confirma. si mie si lui tati ne-a iesit pe la  aprox. 4 luni primii dinti

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe 19 a facut 5 luni. Cu o sapt si cateva zile inainte sa faca 5 luni a inceput. Dar nu s-a marait zilnic, a fost suportabil asa. A dormit bine noaptea. Doar sambata noaptea nu voia sa adoarma. E prima data cand am patit asta. Dintii sparsesera deja dar am zis ca din cauza asta e nelinistita, mai ales ca s-a calmat dupa ce am dat-o cu gel.si ce am mai observat, de vreo 2 sapt se trage de urechi cu mainile. Nu stiu daca are legatura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, pregatite la abur legumele isi pastreaza mai multe vitamune. Eu nu prea sunt fan aparate de facut la abur pt ca pregatesti mancarea in plastic. Am oala cu sita deasupra, din inox. Si am vazut un slow cooker din ceramica , dar e scump si nici loc nu mai am in bucatarie (plus ca nu e pt cant mici).

 

Razatoare din sticla vazusem eu pe undeva - emag.ro sau maderomania.ro. Caut si-ti zic exact. Eu am una de cand eram bebe.  am gasit aici: http://www.produsemenaj.ro/razatoare-bebe.html

 

Fructele eu o sa le introduc cam la o luna dupa introducerea legumelor, mai intai coapte/la abur.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aparat de facut la aburi din acela etajat. L-am folosit intens si pt mine. Legume, peste, carne, fructe, inclusiv dovleac "copt". Imi place pt ca are timer si nu trebuie supravegheat. Si ce mai important, il scot afara cand gatesc la el ca sa nu se faca miros in casa:)). Avem open space si e jale cand fac mancare cu mirosul. Dar la faptul ca e din plastic nu m-am gandit. Offf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...