Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Exista sita pt aburi la Ikea. Și eu am aparat supraetajat Cat la fel ca tine, cu timer. Nici eu nu m-am gândit ca e din plastic. Poate ajung la Ikea ca mai vreau și o bavetica, dar pana ajung fac în aparat, ca așa am facut și la M&M. Am și răzătoare de fructe tot de la cei mici.

 

Mima, tie ti-a zis pediatrul sa aburesti/coci fructele și sa aștepți o luna, sau e de pe grupul de facebook? Eu am început sa citesc recomandările OMS și inca nu am găsit .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si aburitoare fara bpa, beaba de exemplu. Eu tot asa ca Poohy, numai ca totul aburit nici nu incerc ceva crud primele luni. Plus ca introduc fructe cand are o masa de legume, o supa combinata sau asa ceva nu doar o leguma. Abia astept:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poohy, pediatra inca nu mi-a zis de fructe. A zis sa incep cu legime, apoi sa-i bag carnita. La fructe as incepe cu mar copt, poate para cruda. Nu i-as da din prima fructe crude ca si-asa nu reactioneaza bine la ce substante or trece in laptele meu.

 

Iar pe grupurile de diversificare o sa ma mai uit dupa retete, ca discutiile nu vreau sa le mai vad . O sa citesc eu, ma sfatuiesc cu pediatra. Ideea pe care p sa merg e sa introduc mai intai legume/fructe care cresc in zona noastra.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a spus pediatra sa ii bag fructele la 7-10 zile de la legume. Apoi dupa 7-10 zile carnita.

Eu am deja 2 saptamani de cand am inceput diversificarea si nu i-am dat inca. In weekend cred ca incepem si cu mic dejun. Pentru inceput am sa le fac la cuptor. Mi se par delicioase facute la cuptor   [:)] mai bune decat crude.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde, are zile cand mananca, zile cand gusta si nu ii place si da afara cu limba. Ieri am incercat sa ii dau dovleac placintar si cum i-a simtit gustul ii venea sa vomite. Nu i-a placut deloc  [xx(]

Azi a mancat bine cartof dulce cu dovlecel. Dar dupa ce am lasat-o sa isi bage mainile in castronel, altfel nu vroia  :)))

Cel mai mult ii place cartoful dulce, dovlecelul si patrunjelul. Simple sau combinate intre ele. 

Am mai incercat morcov( asa si asa), pastarnac( nu prea), ardei gras ( bleah) si dovleac( no way ).

Nu mai insist cu astea. Vreau sa mai incerc praz, ceapa, fasole verde.

Pana acum nu am tinut regula de 3 zile, ci doar 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...