Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bravo, Vladimir!

 

Azi mandra mea face 6 luni. Parca au trecut super repede.

Noi avem doua sapt de la inceperea diversificarii si am introdus doar 4 legume: dovlecel, morcov, pastarnac si radacina de patrunjel.  Azi o sa-i adaug si un pic de ardei gras rosu. Si ieri i-am dat doua lingurite de mar copt pt ca cu o seara inainte a varsat siroaie de lacrimi ca nu am lasat-o sa molfaie mai mult o felie de mar pe care o vazuse la fratior. Si chiar daca e sensibila la ce trece din fructe in laptele meu, vad ca de la mar copt n-a avut nimic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru bebe dintos, Ooka!

Succes poohy! Ieri i-am dat orez cu legume si nu se mai oprea din mancat pentru prima data de cand am inceput diversificarea [:)]  Pacat ca nu ii pot da in fiecare zi  [:D] Oricum, cel mai bine papa cand o las cu mainile prin mancare. Ii pun intr-un bol separat putin piure, pe capacul de la bol cateva bucatele de legume fierte si in recipientul de plasa piure. Dupa masa, in schimb, am treaba, nu gluma :))) Bavetelele cu maneci merita toti banii!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Mima! :) 

 

Hai, Poohy!!! Sa ai o Lizzy mancacioasa. Din pacate si eu m am uitat dupa sita aia in alta parte si nu am gasit. Cred ca mai e o sita gen oala pe care o gasesti si in alte parti

 

Bravo, Vladimir. 

 

Adina, sanatate multa nepotelului 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...