Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

a zis ortopedul sa ii dau antemergatorul cand o merge el pe langa ceva, nu sa il dau fortat cum fac unele mame. ca am vazut mame care isi pun pe picioare copiii de 3 luni e alta nebunie. 

 

si referitor la mancare si alaptare. ti o spun prieteneste si fara sa te simti vinovata ca ai renuntat. trece o pe lp. te chinui, se chinuie si ea. invat o cu biberonul si cu lp. poate se regleaza si la stomacel. eu stiu. te chinui de luni bune cu regim, ea cu analize si n analize. si poate o deranjeaza ceva de asta e si mofturoasa cand papa 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mananca normal. Nici eu nu știu daca sunt dinții, ceva e clar ca nu-i convine insa. El salivează excesiv si este in permanenta cu ceva in gura. In plus e nervos, tipa mult, se încordează tot.

of, cam ca la mine. Vladut a descoperit gustul hainelor. toate de pe el sunt ude pt ca le baga in gura si le linge

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, ai mei ai mari mâncau ca niște bebelusi cuminți :d Și Mihnea a stat câțiva ani pe la 15 kg,  cred ca și la 4. Acum mănâncă bine dar tot nu pune pe el.  Nu mă așteptam acum sa scoată mese de lapte, dar pana în februarie chiar visam sa reducem numărul :d

 

Gânganie,  mă plâng eu, mai ales când sunt nemancata .  Acum am mâncat și văd lumea mai roz. În primul rand e burtica Elisei și medicul de familie care îmi zice ca cel mai mare rau pe care pot sa i-l fac e sa o trec pe lapte praf (din cauza problemelor cu burtica), mai ales ca am ajuns aici. Apoi eu am și pe cei mari în colectivitate care culeg toți virușii, și și exerienta cu Mihnea sugar și Manu la gradi. Coșmar a fost, am ajuns și în spital, nu mai vreau așa ceva. Dacă poate ajuta alaptatul vreau sa o scot măcar din iarna/primăvară, ca peste 11-12 luni nu trec. De mofturoasa nu e decât la poziție acum după ce a trecut puseul ăla de o luna de la 4 luni de care ne-am plâns toate :))) Ca a făcut colăcei și îmi ia peste la greutate în ultimele săptămâni, câte 160g. Agitata / nervoasa e de când ia propranorol ,  înainte și cu scaune cu sange era vesela și nu acuza dureri - mai mult decât orice bebelus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, atunci imi pare rau daca am inteles eu gresit. 

 

Eu una cred ca cedez psihic. De cand cu inundatia aia numai probleme,sotul e terminat psihic si nu am nicio baza in el. Si niciun alt sprijin aici in București. S au adunat multe. Acum si cel mic e mofturos. Nu a mai dormit ziua adunat o ora de joi. Suge des, nu doarme, e marait. Nu mai cred asta cu puseu ca daca ar fi sa ma iau dupa carti e intr un puseu continuu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei a descoperit de ceva timp gustul hainelor. Pana de curând își sugea doar bluzele, acum reușește sa-si ude si ciorapii... Ai dreptate Mima, poate fi si ceva legat de sistemul nervos. Pe mine ma cam sperie sa-l văd ca se încordează atât de des, sper sa-i treaca curând. Principalul suspect rămân insa dinții.

 

Poohy, eu trag speranța ca cei mari sunt suficient de mari ca sa aibă imunitate buna si sa nu aducă prea mulți viruși acasă. Eu aveam ca obiectiv alăptatul pana la 1 an, acum as vrea sa merg spre 2, daca s-o putea. 

 

Ganganie, mie îmi pari o persoana puternica, atât cat te-am cunoscut. Trage de tine, ca nu ai alta soluție din păcate. Piticul o sa-si revină in curând cu siguranța. Poate mai poți merge la părinții tai câteva zile, sa îți mai încarci bateriile. O sa vezi, la bebe 2 o sa ți se para mult mai ușor :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zicem puseu ca sa ne alinam ca gasim o cauza... Mima, adevarul e ca Lizzy a inceput sa se invarta ca o sfarleaza de pe o parte pe alta (dupa ce o luna si 1/2 s-a invartit numai de pe spate pe burta, foarte lung timpul intre directii) dupa o noapte de urlat non-stop si alte zile super nervoase... Dar chiar asa?

 

Ganganie, tragi adanc aer in piept, mananci ceva bun, asculti muzica pe sufletul tau, dormi cateva ore si iti reincarci bateriile... Trece tot in timp. Eu acum ascult Amy Macdonald, tare mult imi place, si versurile spun toate ceva... "But I will run until my feet no longer run no more"

Si ma uit dupa roboti de bucatarie :))))

 

Si mai ales nu tine tot in tine. Varsa tot pe unde apuci :) (nu zic sa dai din casa, ci cum ai zis mai sus)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...si eu ma isterizez cand le vad pe alea la tv cu 3-5 plozi acasa si ele scoase ca din cutie....Io ma simt asa fain cand apuc sa fac un dus fierbinte fara sa aud urlete, fara sa mi se ciocane in usa...

Azi am descoperit ca in sifonier am numai tampenii. Daca e sa dau de pomana...raman cu 20%.

' F bine si asa!' zice sotul....mrrr  

Tre sa fac ceva si cu mine ca sa nu sparg oglinzile de sarbatori.

Aaa...si am slabit prea mult  [fal] 56kg am acu...ca nu am timp sa mananc in tihna. Tre sa mai pun vreo 3 sa arat a om.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...