Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

Lili, eu invers. As vrea sa slabesc , dar desi nu mananc mult , mananc haotic si nici un kg nu se da dus. Fructe nu ,  lactatele le-am lasat si eu deoparte pt ca tot facea cu mucus si nu stiam daca doar fructele sunt de vina...zilele astea nu mai suport carnea; as manca numai legume.

Ce e bine e ca am renuntat la suplimentele de lactatie si vad ca e ok cu lapticul. Avem in majoritatea zilelor biberonul cu lapte praf, insa in rest vad ca nu se plange. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ganganie, iesi la plimbare in parc cu bebe sa intalnesti alte mamici. Face minuni chiar si o discutie de 10-15 min. 

 

Poohy, si eu am mai dat-o in bara cu momentul ales pt mancarica. Ieri doar a luat cateva lingurite pt ca o alaptasem inainte , astazi vreo 50 ml pt ca ii era somn. Dar din ce vad la a mea, ar prefera sa ii dau bucati in manuta, insa nu am inca curaj. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi am propus sa ies maine pe faleza,se aduna gasca mare si tare as vrea sa ma duc si eu,am arvunit o deja pe mama sa stea cu Sara,sper sa am noroc,am nevoie de o iesire....nu i am terminat trecerea la lapte,azi,maine termin si incep cu diversificarea,am emotii ce i drept....sper sa manance ptr ca laptele il cam refuza ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu am trecut printr-o perioada nu prea roz in ultimul timp. eram nervoasa din orice, bebe maraita cu dintii, tati toata ziua la serviciu, fara niciun ajutor...m-am mai linistit acum. ce-i drept s-a mai linistit si bebelusa. tot putin doarme ziua, dar am acceptat asta. seara o culc la 8 si imi ramane si pt mine ceva timp pana la 11-12.  citesc, fac o baie. a, si ce a contat mult e ca am inceput sa ies cu alte mamica. trece altfel timpul. plus ca am tot fost ba la o cafea, ca la o prajitura. cu bebe cu tot. dar mai bine decat deloc :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine Cat! Daca stau sa ma gandesc eu de vreo 2 saptamani si dusul il fac in graba. Nu pot face nimic! Pitica doarme ziua dar doar daca stau langa ea. Se joaca doar cu mine. Cand vine sotul seara cu fata mare nu am timp decat de un dus rapid. Nici noaptea nu ma pot duce nici pana la baie ca se trezeste imediat daca ma sinte ca am plecat.

De intimitati cu sotul ce sa mai zic...nu mai tin minte cand a fost ultima data. El dorme cu fata mare, eu cu bebe.

Ajutor de la parinti nu am ca sunt in celalalt capat al tarii. 

Incerc sa nu ma gandec prea mult ca o iau razna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lili dacă ai o poza și un preț pt marsupi plus mă anunți și le zic mamicilor din parc cu care mă mai văd. ..poate va pun în legătură.

 

Voi face poza. L-am folosit de 2 ori maxim 15 min casa-curte pt ca bebelinul plangea , nu se simtea bine in el. Cat despre pret...habar nu am. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...