Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și noi avem o bronsiolita de toată frumusețea. Am crezut ca este o tuse trecătoare dar se tot trezea din cauza ei. Am fost la Marie Curie și dna doctor a zis ca ne internează dacă nu ne descurcam acasă cu tratament. ..Aerosoli cu adrenalina, niște pastile, sirop de tuse și Panadol. Dacă cu medicamentele ne descurcam la aerosoli e tare rau ca plânge si face și mai mulți muci. Acum o ora m-am trezit cu soțul meu și I-am făcut pentru prima data aerosoli în timp ce dormea și am avut succes! Dar cum e romanul inventiv am dat și o căutare pe Google și am descoperit o suzeta care se conectează la aparatul de aerosoli. Prin ea intra aburul și pe gurita și il directioneaza și spre nas. Dimineață la prima ora sun la firma la care am găsit dispozitivul. Sper sa ne ajute cu aerosoli și când este treaza...ar fi minunat! Va anunț dacă este buna de ceva și dacă o accepta mandra mea! Sănătate multa bebelușilor!

post-140515-469149_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am facut aerosoli in urma cu o luna, greu, a trebuit sa se maimutareasca sora'sa in fata ei ca sa stea linistita.

Simona, dar daca tine suzeta in gura nu ii va fi greu sa respire? A mea daca are nasul plin de muci doar pe gurita ce mai respira, iar la aerosoli se cam umplu de mucisori, ca asta e si rolul lor, sa fluidifice ce are prin nasuc si in gat.

Incearca sa ii faci cand doarme sau sa ii arati ceva interesant, nou pentru ea, in timp ce ii faci.

Eu ii mai cantam si dansam cu ea :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am facut in somn cu cate 10 ml ser simplu, plus ca ii curatam nasul cu 3-4 fiole de ser si apoi colargol. La mine statea si rodea mascuta daca era treaz, asa ne-am descurcat. Insa la noi cred ca a facut laringita, mucozitatile erau mai mult in gat, usor ragusit, tuse de eliberare de secretii plus varsaturi cu mucozitati. 

 

Sanatate fetelor sa treaca repede si cu bine peste:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...