Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc fetele din suflet pt raspuns,din cate am citit pe net o cauza majora pt teratozoospermie este si fumatul in exces si sotul se incadreaza cu brio

Nu stiu ce sa iti spun. Al meu fumeaza si bea alcool des insa in luna aia dinainte de fiv nu a baut deloc si a fumat iar spermograma i-a iesit mai ok.(normospermie)

Eu am intrebat embriologul daca asta i-a influentat sperma si mi-a zis ca nu neaparat, ca-s o groaza de factori care influenteaza calitatea spermei...nu stiu nici eu ce sa mai cred...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apar si eu de nicaieri doar sa spun doua vorbe .... sotul nu bea si nu fumeaza ... nu stiu daca aceste doua vicii ar putea fii cauza dar ar fii frumos sa fie ele si le interzicem sotului...  

Eu inteleg ce zici dar ce faci cand nu vrea/nu poate sa renunte la ele? eu am fumat 15 ani si inteleg foarte bine ce inseamna acest drog....am avut nevoie de terapie ca sa ma las...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fumat si cand doctorul mi-a zis sa ma las cu 3 luni inainte de stimulare m-am lasat .  usor nu este dar cand vrei sa rezulte o gagalice te chinui sa-ti iasa.  fumam lejer un pachet pe zi sir cand am decis sa ma las mi-am impus intr-o saptamana sa diminuez in fiecare zi nr de tigari pana am ajuns vineri sa fumez ultima tigara cand am plecat de la job.... in weekend nu am mai fumat . recunosc ca am luat 3-4 kg in plus dar asta este.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am fumat si cand doctorul mi-a zis sa ma las cu 3 luni inainte de stimulare m-am lasat .  usor nu este dar cand vrei sa rezulte o gagalice te chinui sa-ti iasa.  fumam lejer un pachet pe zi sir cand am decis sa ma las mi-am impus intr-o saptamana sa diminuez in fiecare zi nr de tigari pana am ajuns vineri sa fumez ultima tigara cand am plecat de la job.... in weekend nu am mai fumat . recunosc ca am luat 3-4 kg in plus dar asta este.

pai asta este problema: dl dr i-a spus ca spermograma lui este "buna" si el asa a luat-o, ca fiind buna! A vrut sa zica buna in raport cu ce vede el zilnic poate...si atunci..nu s a schimbat nimic,.,..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...