Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Fetelor, mie mi-a zis Albu ca după histerosonografie sa vin la monitorizare ovulatie. M-a programat fata aia de la receptie pentru o ecografie pe 2 nov, nepăsandu-i in ce zi a CM sunt. La mine o sa pice programarea după ovulatie. Cum sa fac? Bănuiesc ca trebuie sa ma duc in ziua 10, nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, stiti ceva de Lucia? Cand am semnat contractul de crioprezervare a embrionilor, mi-a spus sa ii scriu e-mail in prima zi a menstruatiei pentru a imi transmite tratamentul de pregatire pentru transferul in luna noiembrie al embrionilor congelati. Mi-a venit out of office de pe adresa ei de mail pana lunea viitoare.

Cred ca nu se pune problema sa astept pana lunea viitoare un tratament (deja voi fi fiind atunci in a 8-a zi de la venirea menstruatiei).

La MMF nu raspunde nimeni la telefon...

Ideea e ca incepand cu decembrie nu voi mai putea face nimic pana prin primavara (voi fi plecata), deci musai sa prind luna noiembrie cu transferul embrionilor congelati. Nu imi permit sa ratez aceasta luna. 

 

Cele care ati facut FET, in a cata zi ati inceput tratamentul (in afara de Opclan pe care am intrebat-o deja si care a raspuns)? Nu am nici cea mai vaga idee cum arata pe zile un astfel de tratament pentru FET. 

Multumesc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiti ceva de Lucia? Cand am semnat contractul de crioprezervare a embrionilor, mi-a spus sa ii scriu e-mail in prima zi a menstruatiei pentru a imi transmite tratamentul de pregatire pentru transferul in luna noiembrie al embrionilor congelati. Mi-a venit out of office de pe adresa ei de mail pana lunea viitoare.

Cred ca nu se pune problema sa astept pana lunea viitoare un tratament (deja voi fi fiind atunci in a 8-a zi de la venirea menstruatiei).

La MMF nu raspunde nimeni la telefon...

Ideea e ca incepand cu decembrie nu voi mai putea face nimic pana prin primavara (voi fi plecata), deci musai sa prind luna noiembrie cu transferul embrionilor congelati. Nu imi permit sa ratez aceasta luna. 

 

Cele care ati facut FET, in a cata zi ati inceput tratamentul (in afara de Opclan pe care am intrebat-o deja si care a raspuns)? Nu am nici cea mai vaga idee cum arata pe zile un astfel de tratament pentru FET. 

Multumesc. 

Nu ai numarul de telefon al dl.dr? de ce nu ii dai un sms? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,cum e cu histerosalpingografia?trebuie sa te insoteasca cineva?sau ai interdictie sa nu poti conduce masina?i-mi pare asa rau ca nu am intrebat la clinica,maine am programarea si azi fiind duminica nu am pe cine intreba,doar ce am citit pe net si m-am cam speriat.Nu as vrea sa se invoiasca sotul de la job decat,daca intr.adevar nu te poti descurca singur.Va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra.Multumesc din suflet.

LauritaM cum a fost? Te simti bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,sunt nesperat de bine,a fost exact ca durerea de la menstruatie ,chiar mai slaba putin,dr Stan e f ok si-ti da stare de liniste.A iesit bine,totul e ok.Abia astept 26 luna asta sa vedem ce zice dr Albu.Multumesc Opclan.

Ma bucur!! Presupun ca nu le ai infundate, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...