Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara!

Deși vă citesc de ani de zile și pe unele dintre voi simt că deja vă cunosc...nu am scris deși simțeam de multe ori nevoia să întreb ceva. Nu știu de ce...poate mi-a lipsit curajul...poate...nu știu. :)

Azi am simțit nevoia să scriu aici, în locul unde am adunat informații despre ce înseamnă să treci prin procedura FIV și vă mulțumesc că fără să știți...prin ceea ce scrieți ajutați! Și ajutați mult...:)

Mă simt și eu datoare să scriu la acest topic pentru că la rândul meu poate voi putea ajuta cu sfaturi, deoarece acum am cunoscut și eu ce înseamnă să treci prin procedura unui FIV. 

După 8 ani în care am așteptat și visat să devenim părinți...în luna iulie am făcut primul FIV prin subprogram cu dr. Dragoș Albu. Am transferat doi embrioni...un blastocist timpuriu și o morulă.

Azi...port în pântece o minune pentru care îi mulțumesc zi de zi lui Dumnezeu. :) 

Cam atât pentru început! :)

Vă susțin și mă rog pentru cele care sunteți în plină procedură! Să vă ajute Dumnezeu să reușiti și să aveți copii sănătoși! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey. Am avut 13 din 19. Se pare ca sperma sotului astazi s a incadrat la normospermie desi data trecuta avea teratozoospermie si sperma putina. Nu inteleg cum de acum a iesit mult mai bine, singura diferenta a fost ca nu a consumat alcool deloc timp de o luna. Vom face fiv clasic din cauza acestei schimbari insa embriotransferul va fi la urmatorul ciclu. Nu ma simt chiar ok, mi s a umflat burta, am greata. Nu inteleg de ce va trebui sa fac clexane pana la venirea menstruatiei, am primit si antibiotic. Voi cat de repede v-ati revenit dupa punctie? Am mai avut interventii dar nu m a durut ca acum :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Opclan, ai un rezultat f bun! Doamne ajută să ne anunţi cât mai curând că ai reuşit!

 

Hope, mulţumesc! Problema a fost la trompele mele...infertilitate tubară, deşi am rămas însărcinată natural o singură dată...sarcină oprită din evoluţie din păcate. Trompa dreaptă este obturată, iar stânga...se pare că nu a vrut să-şi facă treaba. Alte probleme nu prea au fost ...am şi ceva probleme de trombofilie (motiv pentru care voi face Clexane toată sarcina). O altă problemă descoperită anul acesta a fost deficitul de Vitamina D (rezultatul mi-a ieşit 8,9 ng/mL limita fiind 30 ng/mL). Am făcut tratament aproape 3 luni înainte de FIV cu Detrical de 2000 UI. Poate a ajutat şi asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Opclan, ai un rezultat f bun! Doamne ajută să ne anunţi cât mai curând că ai reuşit! Hope, mulţumesc! Problema a fost la trompele mele...infertilitate tubară, deşi am rămas însărcinată natural o singură dată...sarcină oprită din evoluţie din păcate. Trompa dreaptă este obturată, iar stânga...se pare că nu a vrut să-şi facă treaba. Alte probleme nu prea au fost ...am şi ceva probleme de trombofilie (motiv pentru care voi face Clexane toată sarcina). O altă problemă descoperită anul acesta a fost deficitul de Vitamina D (rezultatul mi-a ieşit 8,9 ng/mL limita fiind 30 ng/mL). Am făcut tratament aproape 3 luni înainte de FIV cu Detrical de 2000 UI. Poate a ajutat şi asta...

Imi dai si mie speranta...tot cu trompele am probleme dar se mai adauga si amh scazut 1,14 ultima data...vit d am reusit sa o cresc la 35 si tot o urc...primul fiv esuat...dsr nu ma las :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...