Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce mai faceti fetelor? Eu am fost marti la prima ecografie pentru ET iar maine o am pe a doua. Aveam endometrul de 8 mm. Maine as vrea sa il rog pe dl dr sa mi dea concediu medical pentru 3 zile dupa ET.Voi ati avut? Stiu ca sunt pareri pro si contra insa eu as vrea sa stau totusi acasa 2-3 zile de dupa ET. Sper sa imi dea :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca iti da. Imi amintesc de data trecuta de la primul FIV ca mie mi-a dat. Insa, trebuie sa ai la tine cardul de sanatate si adeverinta de la serviciu cum ca esti salariat si ti se platesc contributiile pentru asigurari sociale de sanatate. 

Lucia se ocupa de lucrurile astea. Albu doar semneaza documentul pe care il va pregati Lucia. 

 

Si eu imi voi lua cateva zile dupa transfer (insa concediu de odihna, nu medical). Chiar daca se recomanda sa nu stam neaparat in pat, ci sa incercam sa ne mentinem stilul de viata curent, totusi, la cat stres am la serviciu, prefer sa il evit cateva zile si sa stau acasa fara sa aud de problemele de la birou.   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca iti da. Imi amintesc de data trecuta de la primul FIV ca mie mi-a dat. Insa, trebuie sa ai la tine cardul de sanatate si adeverinta de la serviciu cum ca esti salariat si ti se platesc contributiile pentru asigurari sociale de sanatate. 

Lucia se ocupa de lucrurile astea. Albu doar semneaza documentul pe care il va pregati Lucia. 

 

Si eu imi voi lua cateva zile dupa transfer (insa concediu de odihna, nu medical). Chiar daca se recomanda sa nu stam neaparat in pat, ci sa incercam sa ne mentinem stilul de viata curent, totusi, la cat stres am la serviciu, prefer sa il evit cateva zile si sa stau acasa fara sa aud de problemele de la birou.   

Da, am sa iau totul la mine si am sa o rog sa ma ajute cu 3 zile de medical pentru ca nu mai am zile de concediu. Mersi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bafta fetelor  care urmeaza sa faci embriotransferuri! cele care sunteti in focuri sau urmeaza sa faceti un fiv daca va intereseaza am un gonal-f 300 , luat de la farmacia Medlife (este tinut la rece si va fi transportat in lada frigorifica) , il dau la jumatate de pret.Stiu cat sunt de scumpe medicamentele pt un fiv, poate ajut pe cineva cu acest medicament.Maine la ora 13.30 sunt la Medlife, daca doreste cineva poate sa-mi scrie si las medicamentul la fetele de jos de la MMF sau putem sa ne intalnim maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Opclan, dar ti-a zis cumva Albu in functie de ce anume se mai poate modifica data embriotransferului? Daca ai maine ultima monitorizare si pana pe 16 nu te mai masoara deloc, in functie de ce iese maine la eco ar putea sa traga concluzia daca ramane 16 sau nu? Intreb pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie : -)) Pe 21 am programat transferul si as cam vrea sa stiu dinainte (macar la a doua monitorizare) daca ramane 21 sau nu - ca deja trebuie sa anunt ferm la serviciu daca lipsesc de la birou. 

Stiu ca in functie de grosimea endometrului (atata cat va fi ea la a doua monitorizare). Or mai fi si alti indicatori pe care ii masoara? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...