Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Opclan, dar ti-a zis cumva Albu in functie de ce anume se mai poate modifica data embriotransferului? Daca ai maine ultima monitorizare si pana pe 16 nu te mai masoara deloc, in functie de ce iese maine la eco ar putea sa traga concluzia daca ramane 16 sau nu? Intreb pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie : -)) Pe 21 am programat transferul si as cam vrea sa stiu dinainte (macar la a doua monitorizare) daca ramane 21 sau nu - ca deja trebuie sa anunt ferm la serviciu daca lipsesc de la birou. 

Stiu ca in functie de grosimea endometrului (atata cat va fi ea la a doua monitorizare). Or mai fi si alti indicatori pe care ii masoara? 

O sa intreb maine si iti spun.Sper sa nu uit pentru ca e tot timpul grabit si ma agita de uit tot ce vreau sa stiu. De obicei intru cu lista scrisa ca sa nu patesc asa dar acum n ar fi decat doua intrebari :))))) De grosime stiu si eu ca se tine cont, nu stiu daca mai sunt si alte aspecte.Si eu am problema asta cu job-ul si tocmai de asta l-am intrebat. Marti cand am fost mi-a dublat doza de cyclo-progynova si aveam 8 mm, sa vedem cum o fi maine si daca imi mai modifica doza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hey,

 

Am intrebat daca se modifica ziua ET din alte considerente in afara de masura endometrului si mi-a zis ca nu. Am endometrul de 9,5 mm si a ramas ca pe 16 sa facem ET.

A zis ca este foarte bine si cam atat. Concediu medical imi da fara probleme ca sa raman acasa 3 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Lavinia, fetelor.

 

Eu sunt extrem de speriata. O sa ziceti ca am innebunit. Acum 7 zile trebuia sa imi vina menstruatia. M-am trezit cu spotting.N-am dat importanta.Am zis : e normal. Trece o zi, trec doua spotingul din ce in ce mai deschis, sanii incep sa creasca usor in volum, durere cand si cand de ei sau de burtica, intepaturi. Zic mintea o ia razna, dar de ieri am niste emotii amestecate cu o mare teama.Azi pana la ora asta nu mai am spoting, secretia este normala.Nu am facut nici un test, nu am curaj.Imi e teama sa nu fie o dereglare chiar daca au trecut 4 menstruatii de la fiv. Ar fi o minune sa fiu insarcinata. Azi am auzit de o minune dar imi pare prea furmos ca sa fie adevarat si la mine.

Voua vi s-a intamplat asa si sa fiti insarcinate sau sa constatati ca e doar o dereglare???

Sincer, am incercat sa imi pastrez rationamentul insa recunosc ca am depasit linia si acum visez si imi este foarte teama.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...