Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Elena felicitari din tot sufletul!!!!

Dudda iti pot raspunde eu in legatura cu dereglarile menstruale . La Fiv 1 in 2013 am avut sarcina biochimica si dupa ce am eliminat embrionii am avut cm regulat ....

La celelalte 3 sarcini obtinute natural dupa Fiv , dar din pacate oprite din evolutie pana in 8 saptamani , Cm de asemenea a venit regulat dupa eliminarea embrionilor (pe cale naturala fara chiuretaj)

Acum la Fiv 2 ( iul 2016) , beta negativ - dereglare de cm....am avut menstra din doua in doua saptamani...nici nu terminam bine ca iar sangeram. Am vb cu Albu, care era in concediu si m-a trimis de urgenta la dr Stan , care mi-a dat AC-uri doua luni. Vineri termin ultima pastila din cea de a doua folie de Karissa si sper din tot sufletul sa ma reglez si sa am si eu o menstra normala....

Inca n-am terminat investigatiile pe partea alergologica, acum am recomandare de test de degranulare bazofilica la cefuroxim, midazolam si fentanyl (substantele care mi-au fost administrate la punctie - atunci cand am facut socul anafilactic) 

Deci pentru mine Fiv 2 a fost un dezastru total, desi au trecut 4 luni , eu inca mai am crize de sufocare, si tot cheltui bani intr-una...

Nici nu stiu la ce sa mai sper dupa atatea probleme. imi este si frica sincer va spun. Momentan nu pot face nici macar Histeroscopie, pentru ca nu am voie anestezie....sau administrare de antibiotice....

Va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor.Multumesc pt felicitari.va imbratisez  cu drag pe toate si Doamne ajuta sa fim bine pana la final. Maine am urmatoarea eco. Sunt putin tematoare, sper ca e ok micutul. Aseara din cauza stresului am avut impresia ca nu ma msi dor sanii si am intrat in panicz dar noaptea si-au facut simtita prezenta si m-am linistit. In rest sunt fff racita, acasa dar durerea in gat a incetat dar acum tusesc. Alt stres si nu ma bombaniti dar....va rog spuneti-mi si mie daca ceaiul de zmeura cu merisor face rau -am baut doar 3-4 cani ca citesc fel si fel si mai bine va intreb pe voi si pt tuse e bun sirop facut in casa de mugur de brad acum in primul trimestru? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Multumesc pt felicitari.va imbratisez  cu drag pe toate si Doamne ajuta sa fim bine pana la final. Maine am urmatoarea eco. Sunt putin tematoare, sper ca e ok micutul. Aseara din cauza stresului am avut impresia ca nu ma msi dor sanii si am intrat in panicz dar noaptea si-au facut simtita prezenta si m-am linistit. In rest sunt fff racita, acasa dar durerea in gat a incetat dar acum tusesc. Alt stres si nu ma bombaniti dar....va rog spuneti-mi si mie daca ceaiul de zmeura cu merisor face rau -am baut doar 3-4 cani ca citesc fel si fel si mai bine va intreb pe voi si pt tuse e bun sirop facut in casa de mugur de brad acum in primul trimestru? 

 

Elena, eu in sarcina pt tuse am baut STODAL.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. Totul a inceput in ziua 4 de la ET, atunci am simtit asa la burta ca si cum imi venea menstra. Am pofte asa de vreo 2-3 zile, ma dor sanii destul de tare tot asa de vreo 2-3 zile, m-am balonat, aseara m-a luat greata dupa ce am ajuns la un restaurant si am zis ca e de la stilul de condus al sotului. Azi dimineata m-a luat greata si am zis ca este de pastile ca le iau pe stomacul gol dar am mers la farmacie si am luat un test ultrasensibil. Am zis sa incerc totusi ca cine stie.

Toate simptomele astea le aveam si inainte de menstra si de asta nu am avut sperante. Eu oricum am crezut cam 90% ca nu raman. Acum stiti si voi cum e, nici nu ma pot bucura...de teama..Cate am vazut pe aici...mi-e si frica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...