Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor!!! Dupa 2 zile de greata am decis sa fac un test in aceasta dimineata si a iesit POZITIV!!! :))))))

 

Felicitari!!!!!!!!!Doamne ajuta sa ai un  beta frumos si o sarcina usoara si frumoasa.

 

Fetelor revin.....am fost la eco 2, a crescut ...e totul bine desi recunosc ca sunt f stresata caci am tusit 2 nopti la rand fff rauu. Am primit stodal, si sirop de mugur de brad plus niste ovule (nu au leg cu raceala) gynophilus.Sunt capsule pt flora vaginala insa am observat ca s-a mofificat scurgere e mai bejulie, mai ca seamana a spoting. o fi de la ele caci sunt cu praf bejuliu. voi ati folosit? 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Opclan, daca pe 16 ai facut transfer de blasto, se considera 11 data punctiei (16-5=11, chiar daca ai avut blasto congelat), de pe 11 pana azi sunt 2 saptamani si o zi, la care se mai adauga cele 2 saptamani de la data virtualei menstruatii pana la data virtualei punctii/ovulatii, deci este corect, esti in 4 saptamani si o zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Opclan, daca pe 16 ai facut transfer de blasto, se considera 11 data punctiei (16-5=11, chiar daca ai avut blasto congelat), de pe 11 pana azi sunt 2 saptamani si o zi, la care se mai adauga cele 2 saptamani de la data virtualei menstruatii pana la data virtualei punctii/ovulatii, deci este corect, esti in 4 saptamani si o zi.

 

Acummmmmmmm inteleg si euuuuuuu in sfarsit cum se calculeaza saptamanile astea de sarcina!!!! Multumescccc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gata fetelor! Este oficial :D .. Am beta 815.7 si progesteron 7.4. Cum este rezultatul? Pot sa ma bucur oficial :))))) Iris ce ai facut?
Felicitari!! Beta e ft bun, in schimb progesteronul e cam micut. Da-i sms doctorului si eventual suplimenteaza utrogestanul. Banuiesc ca acum ai 600...eu una zic sa dublezi !!! Proluton faci?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!! Beta e ft bun, in schimb progesteronul e cam micut. Da-i sms doctorului si eventual suplimenteaza utrogestanul. Banuiesc ca acum ai 600...eu una zic sa dublezi !!! Proluton faci?

Am vorbit cu Lucia acum si mi-a zis sa dublez ovulele de utrogestan, am sa iau 8 in loc de 4/zi :)

Proluton nu. Nu am auzit de el si nu mi-a zis nimic :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitariiiiii! :)) Ai valoarea mica la progesteron, da-i un sms dr si intreaba-l de Proluton Depot injectabil 500mg. Este foarte bun. Eu am avut progesteron 5, apoi a scazut la 4 si am facut Proluton la 2 zile pana in saptamana 13, apoi la 4 zile pana in luna 8. Si ovule am avut 6 pe zi.

Ma gandesc ca daca nu mi-a zis Lucia nimic este ok. As merge asa cum mi-a zis pana repet analiza si apoi daca este cazul sa mai fac si asta.

Pe 14 decembrie merg la dansul pt ecografie. Asta cum se face? Asa ca si clexane-ul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...