Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Imi pare foarte rau ca ai trecut prin asta si iti multumesc pentru ca ai impartasit cu noi ca sa invatam din greselile altora. 

I-am dat 2 sms-uri doctorului in decursul zilei, nu mi-a raspuns, l-am sunat..mi-a dat sms ca sa ii scriu si din nou..nu mi-a raspuns...

Am reusit sa ma sperii bine :))))) Sper sa imi raspunda totusi astazi ca sa stiu ce fac...M-a luat si durerea de cap de stres...

 

Opclan, asteapta cuminte raspunsul, nu cred ca mai e cazul sa insisti cu SMS-uri. Sunt sigura ca Albu o sa-ti raspunda cu prima ocazie. Stiu sigur ca astazi este extrem de ocupat, am avut eu programare la el. La ora 14 cand eram eu programata la ecografie inca nu ajunsese de la spital si inaintea mea mai erau 3 paciente. Probabil inca este extrem de prins din cauza ca i s-au decalat programarile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu-i mai da momentan sms. Am înțeles că a fost fffff aglomerat azi. Scrie-i acum un mail, e important să-i spui de progesteron. Răspunde si noaptea, depinde când îl citește. Măcar să te liniștească.

 

De ce imi era frica nu am scapat. Tocmai mi a raspuns sa fac unul la 3 zile si sa dublez utrogestanul. Ma uit pe net si nu vad sa existe pe undeva aceste fiole. Voi de unde le-ati luat? 

Stau prost psihic, e clar... m a terminat. Mi e o frica de injectii de nu se poate. Am ajuns sa mi fac singura in burta zi de zi si acum tre sa fac si intramuscular.... stiu ca multe de aici ar face orice dar nu pot sa va explic cat imi este de frica de injectii... ma ia cu lesin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să le faci. Nu ai încotro. Eu le comandam din Galați, că sunt aduse din afară și nu prea se găsesc la noi. Anul trecut era 35 lei fiola. Venea prin curier. Nr de tel  0751 763 752. Dacă nu le au pe stoc mai durează puțin până le aduce. Caută și pe net la farmaciile din București, poate ai noroc să fie una care are. Hai, curaj. Cine ti le face să-i spui sa le facă încet, să nu te usture. Sunt uleioase si intra mai greu substanță. Eu am făcut toată sarcina, deja erau floare la ureche. Si macar nu faci zilnic, eu făceam la 2 zile. Apoi din săptămâna 13 făceam la 4 zile. Este foarte bun. O să te ajute mult.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să le faci. Nu ai încotro. Eu le comandam din Galați, că sunt aduse din afară și nu prea se găsesc la noi. Anul trecut era 35 lei fiola. Venea prin curier. Nr de tel  0751 763 752. Dacă nu le au pe stoc mai durează puțin până le aduce. Caută și pe net la farmaciile din București, poate ai noroc să fie una care are. Hai, curaj. Cine ti le face să-i spui sa le facă încet, să nu te usture. Sunt uleioase si intra mai greu substanță. Eu am făcut toată sarcina, deja erau floare la ureche. Si macar nu faci zilnic, eu făceam la 2 zile. Apoi din săptămâna 13 făceam la 4 zile. Este foarte bun. O să te ajute mult.

 

Neata. Am sa le fac, normal....n am de ales. Iti multumesc din suflet. Voiam sa te intreb daca cyclo progynova se ia mult timp. Inteleg ca utrogestanul o sa il iau toata sarcina, clexane, acid folic,vitaminele.  Este destul de costisitor  tratamentul si am cerut o scrisoare medicala de la Lucia pentru a-mi lua reteta compensata pentru clexane si utrogestan. Tu ai avut compensat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cicloprogynova mi le-a scos în săptămâna13. Clexane la fel ca am făcut în sarcina teste de trombofilie si au ieșit ok așa că mi l-a scos. Foarte multe medicamente mi-a scos după morfologie, mai mult de jumatate. Bine, eu am avut multe de luat. Am avut compensat 100℅ utrogestan. Scrisoare medicala mi-a dat Dr mea din Focșani care are contract cu Casa. Vezi dacă Albu are contract altfel îți dă degeaba ca nu-i bun. Cu scrisoarea de la medic m-am dus la med de familie și mi-a dat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...