Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Histeroscopia este obligatorie in caz de fiv. Am inteles ca asa procedeaza dr.albu. Eu am facut o cu anestezie generala insa era in salon o doamna care a facut o fara si parea ok. Eu sunt foarte foarte fricoasa :))) tratamentul l am luat treptat, calculam de la o monitorizare la alta si bine am facut pentru ca altfel ramaneam cu multe medicamente si sunt foarte scumpe. Te sfatuiesc sa mergi la farmacia tei de fiecare data pentru ca este o diferenta f mare la preturi.

 

Mie mi-a scris Lucia ca se face cu anestezie locala si tinand cont ca acum un an am avut o miomectomie cu generala, iar la punctie o sa fie iar generala nu vreau sa exagerez. Desi recunosc ca ma cam sperie un pic gandul de locala, dar ma consolez cu faptul ca o sa vad ce se intampla acolo si o sa pot pune intrebari.  [:)]

 

Parca analiza la vid D dureaza 10 zile nu? Sa ma duc maine dimineata sa o fac, impreuna cu TSH, FT4 si prolactina. Si trebuie sa incep iar tratament cu metformin si euthyrox. Pff.

 

Eu am facut la Synevo in Constanta si chiar daca s-a trimis la Bucuresti ca nu se lucreaza aici, in 6 zile am avut rezultatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola chicas!! Am incheiat al doilea FIV .. din pacate nereusit ( beta <1.2) . Ma asteptam la rezultat avand in vedere ca din 4 ovocite 2 nu au fertilizat deloc, unul a avut un sg pronucleau iar unul a fost de calitate 2.5. Am zis sa incercam totusi si l-am transferat. Din nou explicatia a fost calitatea proasta a ovocitelor.. Nu prea inteleg de ce pt ca am avut si Zomacton in tratament acum. De data asta am avut mai mare grija sa nu racesc.. sa mananc bine. Tot tratamentul mi s-a parut mai usor. La primul FIV am avut febra aproape 40.. am fost racita o sapt si totusi am avut mai multe ovocite si de calitate 1 si 1.5.. Well.. Mai vedem ce facem anul urmator

De data asta am ramas cu vanatai mari de la Clexane si cu 2 noduli. Aveti idee ce pot sa fac sa se retraga nodulii? Si mai am o intrebare: Cam la cat tp dupa ce opresc utrogestan/proluton ar trebui sa vina urmatoarea menstruatie? 

Succes fetelor ce urmeaza sa intre in focuri!! Va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...