Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Thea37,si mie i-mi intrase ideea asta in cap,ca primul FIV va fi nereusit,dar tot citind pe aici si vorbind cu fetele sa stii ca nu mai gandesc asa,au fost reusite si din prima.Si eu tot la primul sunt,pe 12 am punctia si pe 15 embriotransferul,abia astept sa treaca zilele astea mai repede si vreau sa intreb fetele,daca am ET pe 15,chiar se asteapta 14 zile pt beta?sau mai putin?voi dupa cate zile a-ti facut beta?si inca ceva,mi s-a spart o fiola de menopur cand incercam sa o rup si mi-am facut o taierura destul de adanca la deget,care nu se inchide,de 2 zile,cum scot plasturele,daca ma ating iar crapa si tasneste sangele,mi-am dat seama ca de la clexane e,fiind anticoagulant.Si exact acum cand ma apucasem de curatenia generala sa fie totul gata pana la ET.Off,asta sa fie problema,doar degetul.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Thea37,si mie i-mi intrase ideea asta in cap,ca primul FIV va fi nereusit,dar tot citind pe aici si vorbind cu fetele sa stii ca nu mai gandesc asa,au fost reusite si din prima.Si eu tot la primul sunt,pe 12 am punctia si pe 15 embriotransferul,abia astept sa treaca zilele astea mai repede si vreau sa intreb fetele,daca am ET pe 15,chiar se asteapta 14 zile pt beta?sau mai putin?voi dupa cate zile a-ti facut beta?si inca ceva,mi s-a spart o fiola de menopur cand incercam sa o rup si mi-am facut o taierura destul de adanca la deget,care nu se inchide,de 2 zile,cum scot plasturele,daca ma ating iar crapa si tasneste sangele,mi-am dat seama ca de la clexane e,fiind anticoagulant.Si exact acum cand ma apucasem de curatenia generala sa fie totul gata pana la ET.Off,asta sa fie problema,doar degetul.

 

Se face la 11 zile si apoi se repeta la 14. Eu am facut beta la 12 zile deoarece pica duminica :). De la clexane cred ca este

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff,pica asa,ziua 10 pe 24 dec. sambata,apoi 25-26 craciun.

 

Ziua 11 este pe 26. Am vazut ca asa mi-a calculat mie. Daca ai ET pe 15 se numara de a doua zi. Dar sa stii ca nu intotdeauna ET se face la 3 zile de la punctie. Eu am mai asteptat o luna pentru ca am avut hiperstimulare, sau poate ii lasa sa ajunga la nivelul de blastocisti. Vreau sa zic ca nu este batut in cuie. Eu cred de exemplul ca totul se imtampla cu un scop iar la mine cred ca asta a fost. Din pacate am avut hiperstimularea aia insa asa i am avut blastocisti si am avut timp sa ma refac cat de cat psihic. Nu iti doresc sub nicio forma sa treci prin hiperstimulare si sper sa reusesti din prima!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu va descurajați, eu am reușit din prima încercare. Ca si voi nici eu nu credeam, am făcut transfer de ziua trei si chiar îi ziceam Luciei ca nu prea cred că sunt sanse de reușită, iar ea mi-a zis că până acum câțiva ani se făcea numai transfer de ziua trei, asta nu înseamnă că nu se obțineau sarcini. Am ajuns si la 28 de săptămâni fără probleme pana acum, mulțumesc lui Dumnezeu.Am transferat doi embrioni, alții nu mai am , iar acum dau din picioare prin burtică un băiat și o fetiță!! Așa că trebuie să credeți in șansă voastră!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...