Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Of, crede-ma ca stiu prin ce treci. Cheaguri am avut si eu, dar fara dureri de burta. Am inteles ca daca ai si dureri, atunci se intampla ceva. Activitate cardiaca al meu a avut la beta de 40 000, mai devreme nu. La mine a fost desprindere de sarcina si a trebuit sa stau numai la pat. Nu mai face nimic, stai numai in pat, fara miscari bruste, fara plimbari, fara ridicat, absolut nimic nu faci. Ia tratamentul in continuare si Doamne ajuta!

asa fac...mi-a zis dr de la urgenta sa stau astea 2 zile in pat, sa repet la medlife beta si sa merg la eco miercuri. fac astazi prolutonul si tin tratamentul in continuare.Mi-a zis sa iau nospa chiar daca nu ma doare si mi-a dat scobutil dar mi-e teama sa il iau. nu stiu de ce...mi-a mai dat si Crinone de doua ori pe zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, nu dispera! Si mie mi se pare exagerat beta, e posibil sa fie o greseala de laborator, l-ai facut la Medlife? Bataile inimii ar tb sa fie decelabile la un beta de peste 17000 si la cca 6 saptamani, la tine e un pic cam devreme sa le depisteze totusi (iar beta repet, e uimitor de mare! parca ai transferat un singur embrion). Progesteronul e cam mic, ce-i drept, ma uimeste ca nu ti l-a suplimentat cu injectabil, de aceea banuiesc ca nu ai repetat beta la Medlife, altfel cred ca l-ar fi vazut dr-ul si ar fi luat masuri. De aceea, tind sa cred ca ai "noroc" si sangerarea va fi una pasagera, iar la eco urmatoare vei auzi bataile cordului (by the way: conteaza f mult "talentul" ecografistului).

La medlife l-am facut. Asta zicea si dr de la urgenta ca i se pare gresita valoarea. Am transferat un singur embrion si ma gandeam ca poate s-a divizat si au fost doi. Poate l-am eliminat pe al doilea? Am inteles ca mai sunt cazuri in care din 1 se fac 2, asa mi-a zis Lucia. Am facut injectabil de 2 ori pana acum, azi o fac pe a 3 a. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A facut 2 injectabile pana acum, progesteronul i-a crescut de la 7 parca pana la 12. Da, am trecut si eu prin destule...

a crescut de la 7,4 la 12, 4 in 7 zile dupa ce am dublat Utrogestanul de la 4 la 8 si am facut 2 proluton.

Ai avut mai multe sangerari? Vad ca astazi nu mai sangerez pana la ora asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate Da. 3. Prima în 2013, beta ajunsese la 1500 si apoi a scăzut. Am avut sângerări cu dureri foarte mari de burtă. A doua în 2014, asta practic a fost avort menstrual. Beta pozitiv dar mi-a venit  menstra chiar în ziua în care ar fi trebuit să vină în mod normal. Iar a treia anul trecut, beta pozitiv, repetat la 48 de ore valoarea era de 4 ori mai mare, gemeni, din păcate iar sângerări, unul s-a oprit, am stat toată sarcina la pat, mergeam doar la baie si atât. Ieșeam din casa o dată pe lună la control. Mâncam în pat.... Si am reușit de-am dus-o cu bine la capăt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...