Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV cu dr. Dragos Albu 129


QiaoBing

Recommended Posts

Fetelor!! 38.000 beta si activitate cardiaca. Gata, m am linistit. Raman si cu Crinone. Schema de trat este f buna mi a zis. A zis ca iau tot ce exista pe piata in calitate de progesteron si ca fac tot ce tine de mine ca sa mearga bine iar restul tine doar de Dumnezeu.

Pe 14 merg la Albu. Sa vedem apoi la ce medic o sa fiu pentru supravegherea sarcinii. Sper sa fie bine pana la capat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 821
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

opclan, am dat pe repede inainte ultimele pagini ca sa vad cum esti si ma bucur sa citesc vestile bune! Sa dea Domnul ca totul sa decurga perfect de acum inainte! Sa ne tii la curent, te rog.

 

Eu am fost aici in Constanta sa imi fac analizele de dinainte de histero (col+secretie) si si-au prins urechile ca nu stiau ce imi trebuie exact. Pana una alta am recoltat pentru un pachet ce contine 3 teste: http://www.synevo.ro/examen-microbiologic-secretie-vaginala/

 

Inca nu e gata cultura de fungi, dar vazand rezultatele de pana acum lucrurile nu stau bine. Am levuri hife, pseudohife care am citit ca ar fi candida, insa mai problematic decat asta mi se pare un streptococ hemolitic de grup B cu antibiograma atasata.

 

Am citit ca se trateaza numai cu antibiotic injectabil intravenos, ma gandesc ca se duce naibii si histero si schema ce ar fi trebuit sa o incep in ianuarie.

 

I-am trimis mail Luciei si astept raspuns, insa mi s-au cam inecat corabiile. Am citit ca printre voi au mai fost fete cu candida si tratament inainte de histero, dar minunea asta de streptococ... 

 

Plus ca nu au trecut nici macar 3 luni de la analizele anterioare la care nu aparuse nimic in neregula. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam vesti de la tine opclan.Doamne ajuta ca sunt bune,ce ma bucurrrr!!!Am fost si eu azi la a treia monitorizare,endometrul bun,5 foliculi,mai am cativa mici in afara de cei 5 dar nu au timp sa se dezvolte si ei pana pe 12 la puntie.La amh-ul meu 0,64 nu ma asteptam sa fac 10-12 sau mai multi cum am citit la alte fete.A zis dl dr ca e bine,nu l-am intrebat eu,el a zis singur,daca nu era ok banui ca nu mai zicea ca e bine.Sper sa fie bine si din cele 5 ousoare ale mele sa iasa cum trebuie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

opclan, am dat pe repede inainte ultimele pagini ca sa vad cum esti si ma bucur sa citesc vestile bune! Sa dea Domnul ca totul sa decurga perfect de acum inainte! Sa ne tii la curent, te rog.

 

Eu am fost aici in Constanta sa imi fac analizele de dinainte de histero (col+secretie) si si-au prins urechile ca nu stiau ce imi trebuie exact. Pana una alta am recoltat pentru un pachet ce contine 3 teste: http://www.synevo.ro/examen-microbiologic-secretie-vaginala/

 

Inca nu e gata cultura de fungi, dar vazand rezultatele de pana acum lucrurile nu stau bine. Am levuri hife, pseudohife care am citit ca ar fi candida, insa mai problematic decat asta mi se pare un streptococ hemolitic de grup B cu antibiograma atasata.

 

Am citit ca se trateaza numai cu antibiotic injectabil intravenos, ma gandesc ca se duce naibii si histero si schema ce ar fi trebuit sa o incep in ianuarie.

 

I-am trimis mail Luciei si astept raspuns, insa mi s-au cam inecat corabiile. Am citit ca printre voi au mai fost fete cu candida si tratament inainte de histero, dar minunea asta de streptococ... 

 

Plus ca nu au trecut nici macar 3 luni de la analizele anterioare la care nu aparuse nimic in neregula. 

 

Doamne ajuta! Sper sa fie bine si la tine!! Nu ma pricep la ceea ce ai scris dar cred ca o sa fie bine pana la urma doar ca probabil mai dureaza un pic pana rezolvi cu candida asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...